Fabrika e sallamit

Fabrika e sallamit 0

🕔15:35, 23.Mar 2010

Ka qen babi edhe djali, babi e ka cuar ne fabrik te sallamit dhe i ka then shiko djali im, ktu hin derri e atje del sallami. E ka vet djali o babi me shti ktu sallamin a del atje

Read Full Article
Viti i Ri

Viti i Ri 0

🕔15:25, 23.Mar 2010

Nje burr ishte shume i vafer.SHkon ne nje shesh takon nje burre te veshur si baba gjyshi dhe i thot: – Babagjysh te lutem me dhuron per vitin e ri nje shtepi ku te kaloj vitin e ri nje makin

Read Full Article
Tre bebet ne bark

Tre bebet ne bark 0

🕔15:22, 23.Mar 2010

Ishin tre bebe ne barkun e nenes njeri thot “une kur te rritem do te behem doktor qe te sheroj njerzit” i dyti thot “une kur te rritem do behem murator qe te ndertoj shtepi” i treti thot “une kur

Read Full Article
Cift ne plazh

Cift ne plazh 0

🕔15:11, 23.Mar 2010

Ishte nje cift ne plazh.Duke shetitur neper rere ajo shikon qe i dashuri e kishte kemben shume te madhe. Dhe i thote:sa te madhe e paske kemben. Djali i pergjigjet:Ne kemi qene Fukarenj dhe nena na linte zbathur,prandaj e kam

Read Full Article
Gruaja e oficerit

Gruaja e oficerit 0

🕔18:12, 19.Mar 2010

Ishte njehere nje oficer dhe donte te zbulonte se a e tradhetonte gruaja apo jo kur ai ishte ne sherbim.Nje dite ai i thote nje ushtari qe ti vinte ne shtepi dhe poshte krevatit te tij te varte nje shkop

Read Full Article