Kategori
Muzik

DrG feat Daren DLA – Per ty Shkoder (2011)

Kategori
Muzik

DrG – Universal (Video)

DrG – Universal (Video)

 http://www.youtube.com/watch?v=RnUs5yhKIcs

Teksti

 yeeooo 2.0.1.1 hahaha
D D D D D D D D D D DRGGG…Stil krejt unik une kam
krejt tjert i la menjan
jo per sen por nuk u mgjajn
me rrep lidhje nuk kan
deri m`sot une ca bona
e bojna se dojna
rrini larg nga kjo zona
se me ne nuk ka lojna
I hi cdo mengjes ksaj pune pa interes
jo qe kam stres por thjesht mu ba ves
c`do dite e kaj tem t`re une e qes ne treg
per femra,dhimbje,vuajtje,lek
ta bi me porosi vec tregom si e don
se jam universal e shpejt si avion
jam i gatshem n`pozicion
e per rima kampion
e jam djal SHKODRAN
e tjert xhelozojn…ref;

 

c`do dite e ma i fort se dje
c`do dite e ma t`fot me ke
c`do high c`do dite frsh
c`do dite pune c`do dite kesh
se kjo jet sa dhoro dhoro
merre vet ska dhoro dhorooo ooo o o o o…

N`klub une kur hi
dihet me ki VIP
keto tjert me kan zili
po mu sa tu ma ndi
fermra ju sa te doni
rima te te te degjoni
bina ju c`ka t`kerkoni
se n`rrep sken erdhi kampioni
F***..inat g-ve
ju qe s`po na doni
une jam perfekt
ju me difekt zanit
se une i kam aftesit
me ba rrep jo me bertit
s`ka asgja per mu cudit
se ala nuk jeni rrit
normal qe po duket krejt e qart si veproni
a problem serioz munges zhvillim trunit
keshtuqe beni mire mu kosuldu me veten tuj
e me rima mos luj se a profesioni huj..

ref;

c`do dite e ma i fort se dje
c`do dite e ma t`fot me ke
c`do high c`do dite frsh
c`do dite pune c`do dite kesh
se kjo jet sa dhoro dhoro
merre vet ska dhoro dhorooo ooo o o o o…

Kur une vi qetesi
nuk po du por zhurm mu ni
ti ti dhe ti
conu ne kemb gjithe me kcy
t`bardha t`zeza t`kuqe t`verdha
jepni tundni shkundni erdha
sa her vi une ndizet atmosfera
krejt i ki ne kemb gjith pijet i derdha
Stop you b***..
muziken po ke shume hic
e style nuk po te shkon hic
e beatin se ki origj-inal
ndal se une jam urban
komercial banal
tadicional nacional
se une jam universal…

ref;

c`do dite e ma i fort se dje
c`do dite e ma t`fot me ke
c`do high c`do dite frsh
c`do dite pune c`do dite kesh
se kjo jet sa dhoro dhoro
merre vet ska dhoro dhorooo ooo o o o o…

c`do dite e ma i fort se dje
c`do dite e ma t`fot me ke
c`do high c`do dite frsh
c`do dite pune e c`do dite kesh
c`do high c`do dite frsh
c`do dite pune c`do dite kesh..

Kategori
Muzik

DrG – Universal

DrG – Universal

Teksti

yeeooo 2.0.1.1 hahaha
D D D D D D D D D D DRGGG…Stil krejt unik une kam
krejt tjert i la menjan
jo per sen por nuk u mgjajn
me rrep lidhje nuk kan
deri m`sot une ca bona
e bojna se dojna
rrini larg nga kjo zona
se me ne nuk ka lojna
I hi cdo mengjes ksaj pune pa interes
jo qe kam stres por thjesht mu ba ves
c`do dite e kaj tem t`re une e qes ne treg
per femra,dhimbje,vuajtje,lek
ta bi me porosi vec tregom si e don
se jam universal e shpejt si avion
jam i gatshem n`pozicion
e per rima kampion
e jam djal SHKODRAN
e tjert xhelozojn…ref;

 

c`do dite e ma i fort se dje
c`do dite e ma t`fot me ke
c`do high c`do dite frsh
c`do dite pune c`do dite kesh
se kjo jet sa dhoro dhoro
merre vet ska dhoro dhorooo ooo o o o o…

N`klub une kur hi
dihet me ki VIP
keto tjert me kan zili
po mu sa tu ma ndi
fermra ju sa te doni
rima te te te degjoni
bina ju c`ka t`kerkoni
se n`rrep sken erdhi kampioni
F***..inat g-ve
ju qe s`po na doni
une jam perfekt
ju me difekt zanit
se une i kam aftesit
me ba rrep jo me bertit
s`ka asgja per mu cudit
se ala nuk jeni rrit
normal qe po duket krejt e qart si veproni
a problem serioz munges zhvillim trunit
keshtuqe beni mire mu kosuldu me veten tuj
e me rima mos luj se a profesioni huj..

ref;

c`do dite e ma i fort se dje
c`do dite e ma t`fot me ke
c`do high c`do dite frsh
c`do dite pune c`do dite kesh
se kjo jet sa dhoro dhoro
merre vet ska dhoro dhorooo ooo o o o o…

Kur une vi qetesi
nuk po du por zhurm mu ni
ti ti dhe ti
conu ne kemb gjithe me kcy
t`bardha t`zeza t`kuqe t`verdha
jepni tundni shkundni erdha
sa her vi une ndizet atmosfera
krejt i ki ne kemb gjith pijet i derdha
Stop you b***..
muziken po ke shume hic
e style nuk po te shkon hic
e beatin se ki origj-inal
ndal se une jam urban
komercial banal
tadicional nacional
se une jam universal…

ref;

c`do dite e ma i fort se dje
c`do dite e ma t`fot me ke
c`do high c`do dite frsh
c`do dite pune c`do dite kesh
se kjo jet sa dhoro dhoro
merre vet ska dhoro dhorooo ooo o o o o…

c`do dite e ma i fort se dje
c`do dite e ma t`fot me ke
c`do high c`do dite frsh
c`do dite pune e c`do dite kesh
c`do high c`do dite frsh
c`do dite pune c`do dite kesh..

Kategori
Muzik

DrG – Me mungon

DrG – Me mungon

Teksti
E ndjej sikur dicka
me mungon prej jetes sime
nje boshllek i madh n`zemer
ekziston ne brendesin e saj
qe me lot c`do dite e qaj
me mungojn puthjet e saj
i vetem ndihem mendimet,kujtimet
nuk po di me ken ti ndaj
bye bye eshte e leht ta thuash
por nuk munde qe ta ruash
dhe me vite ti te vuash
premtimet qe ti ke dhen
e fjalet qe i thu pa vend
e di qe me urren
e di qe me degjon
Me urren ngaqe c`do dite vazhdon e me don
me urren qe jam i vetmi une per ty vec ne kte bot
dhe vazhdon e derdh lot
por me kot o zot
kerkoj nje ndihme prej teje se kte gjendje nuk e duroj dot
ndihem i humbur une pa ty
c`do dite madhi po me vret
ti je gjysma jetes time
kjo zemer me nuk po pret
kthehu te lutem dhe njeher kthehu tek une
kthehu ktheje kohen aty ku i dham fund….

ref;1HER

All I know is i’m lost without you
I’m not gonna lie
How am I gonna be strong without you
I need you by my side
If we ever say we’d never be together
In the end you wave goodbye
Don’t know what I’d do
I’m lost without you

E di si ndihem une pa ty
sikur t`mos kem une keto dy sy
dhe asgje nuk munde te shoh
e askend nuk munde te njoh
e gjithe boten e urrej
zdua ken qe te me doj
je ti ajo e vetmja qe munde te me sheroj
do notoj c`do oqean perkrah teje po te jem
do luftoj me c`do luan se fuqin ti ma rikthen
ti me jep forc kurajo
e shpres qe te jetoj
ti me jep guximin
qe c`do gje te ta luftoj
Normal qe ti je shpresa ime e vetme ne kte jet
je dhe endrra me e bukur ti je endrra me e vertet
se jeta eshte thjesht nje e nderr jo nuk eshte realitet
se ateher kur te zgjoesh do kuptosh qe ke vdek
sy perlotur nga vetmia madhkoj shiun qe me cmend
dhe ne avullin e dritares une shkruaj emrin tend
te dua me mungon nuk jetoj dot pa ty
te dua ta kuptojn gjithe sa duhemi ne te dy….

ref;
All I know is i’m lost without you
I’m not gonna lie
How am I gonna be strong without you
I need you by my side
If we ever say we’d never be together
In the end you wave goodbye
Don’t know what I’d do
I’m lost without you

All I know is i’m lost without you
I’m not gonna lie
How am I gonna be strong without you
I need you by my side
If we ever say we’d never be together
In the end you wave goodbye
Don’t know what I’d do
I’m lost without you…

Kategori
Muzik

DRG – Kerkoj nje ndihme

DRG – Kerkoj nje ndihme