Back to homepage

Gëzuar Festat e Fundvitit

Gëzuar Vitin e Ri 2018

Këng për Femijë – Viti i Ri

Nje pellumb i bardh ne dritare troket,
Hape dritare se dicka e mir ju pret,
Ne krahet e ti ka nje porosi,
Gezuar gjith Shqiptarve Vitin e Ri.
Në muzkun e nates,
Në terrin e zi,
Në oren 24,
Ta uroj Vitin e Ri.
Kjo bor që po bie,
Ka nje porosi,
Po vijn krishtlindjet,
Dhe viti i ri.
Në mes të muzikës,
Në mes të humorit,
Urime festa e,
31 dhjetorit.
Vitet kalojn shpejt,
Gjerat ngelin me kujtime,
Me rastin e kesaj feste,
Pranoni shum urime.
Fryu era, u hap dera,
Mos kujtoni, se une erdha,
Erdhi kartolina ime,
Per tju sjedhur shum urime.
Degët e lisit, degët e pemës,
Urime Vitin e Ri, nga thellsia e zemres.
Humor
Ja na erdhi viti i ri, sa jam i gëzuar,
Me kallash e me ashash, jam duke e festur,
Bombat plasin gjithandej, fush edhe male,
Viti i ri do te na gjej, neper Spitale!
Ja na erdhi viti ri, sa jam i tmerruar,
Nuk kam kokerr leku n’xhep, sivjet per ta festuar,
Shikoj njerzit ktej – andej, me gjela dhe pata,
Une i shkreti pres ti vjedh, sapo te bjer nata,
Te gjithe njerzit me gezim, Babagjyshin presin,
Ndersa une mendoj naj budallik, si ti rrembej thesin.
Me speca turrshi,
Me lakna pa zi,
Gezuar vitin e ri.
Dashurie
Kjo borë qe bie,
Ky diell qe rrezon,
Vetem zemrat tona,
Per vitin e ri po i gezon.

Facebook Comments

Write a comment

1 251 Comments

 1. 123 25 Dhjetor, 18:07

  Humorin shumë Nice

  [Pergjigju]

 2. gona 21 Dhjetor, 18:54

  te bukura

  [Pergjigju]

 3. megi 16 Dhjetor, 16:28

  shum bukur na kenaqi

  [Pergjigju]

 4. agnesa 23 Dhjetor, 23:13

  Shume te bukura te gjithaaaa:-P

  [Pergjigju]

 5. ana 18 Dhjetor, 17:45

  poezi te mrekullueshme

  [Pergjigju]

 6. sidorela 30 Dhjetor, 19:26

  ju uroj te gjitheve nje vit te mbar e sa me shum dashuri …………………………………………..GEZUAR GEZUAR

  [Pergjigju]

 7. linda 30 Dhjetor, 14:10

  paske harru edhe veten hhehhehehhh

  [Pergjigju]

 8. berna bunjaku 28 Dhjetor, 23:48

  Zoti në jetë gjithmon ju ndihmoft ,urime vitin e ri dhe pritshi shumë mot, besimi në Zot kurr mos ju mungoft çka ju don zemra ky vit ju plotësoft

  [Pergjigju]

 9. ankeleda 28 Dhjetor, 19:02

  SHum bukur te gjitha ishin bravo

  [Pergjigju]

 10. kALTRINA 14 Nëntor, 14:28

  SHUMMMMMMMMMM TE BUKURA

  [Pergjigju]

 11. kALTRINA 14 Nëntor, 14:25

  JA NA ERDHI VITIRI
  GEZUAR TE GJITHVE
  VITIN E RI

  [Pergjigju]

View comments

Write a comment

Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 188 Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 189 <

*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Reklama

Komentet e Fundit

 • Avdullah Kelmendi

  Avdullah Kelmendi

  Shkova deri te pytja per 1 milion dhe e perdora ndimen e librit dhe ishte gabim,dhe humba

  View Article
 • argjenddobruna

  argjenddobruna

  nice

  View Article
 • Hakoo

  Hakoo

  Te gjith muslimanve urime festa e Bajramit dhe zoti ua pra.oft agjerimin.. Allahu u shperbleft me xhehnet.

  View Article
Tetor 2021
H M M E P S D
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031