Kategori
Humor

Nje i dehur i bie ziles

Nje i dehur i bie ziles…
Gruaja (zonja e shtepise): Kush eshte?
Burri: A ju mungon njeri?
Gruaja: Me mungon burri.
Burri: Hape, se un qenkam.

Kategori
Te rejat nga Bota

Barcaleta – Martesa

Gruaja zgjohet nga gjumi ne ora 2 te nates ve re se burri i saj nuk ishte ne shtrat.
Filloj ta kerkoj aj ishte ne kuzhine, kishte ndezur nje cigare, pinte kafe dhe qante,
gruaja ju drejtuar i dashur a te kujtohet sot ne festojme 20 vjetorin e marteses,
po po e di mori grua me kujtohet shume mire edhe takimi i yne i pare ne benim dashuri ne makinen time,
ne ate kohe une kisha 20 vjete e ti ishe 16 vjecare, babai i yte na zuri, mua me kercenoj ose do te
martohem me ty ose do te shkoj 20 vite ne burg, paramendoje po kisha shkuar ne burg sote do te isha i lire.

Kategori
Humor

Po me thoshte gruaja

Po me thoshte gruaja qe duhet t’i kushtoja me shume kohe djalit vogel:
-Shiko, duhet te merresh me shume me djalin. Kam frike se ai do te rritet pa provuar dashurine babe-bir. Jeni bere si te huaj..
-Po ca thu mi gru – ia ktheva – kto jane te pa verteta. Shife ca do bej, kam me shku sot ta marr te shkolla, do ja boj surpriz t’papame.
Shkoj te shkolla, aty te oborri. E ndal menjehere, e perqafoj, ja kap doren ene fillova tu i fol si baba birit:
-Cuni babit, un te du fort ty. Kena qen icik kto kohe pa shum komunikim me njoni tjetrin po ska me ndodh mo. Hajde se do t’mor perdore deri te shpija, ene t’ja myllim gojen mamit se po m’thoshte “ju te dy s’rrini me njoni tjetrin, ju te dy kshu, ju te dy ashtu”. Te habitet fare kur tna shofi…
-O ba jam ktu mrapa, ai qe po perqafon esht nji shoku im – me tha nje cun i vogel qe me ngjante si ftyr e pame diku.

Kategori
Humor

Dy shoke po flisnin me njeri tjetrin

Dy shoke po flisnin me njeri tjetrin
-te te bej nje test inteligjenze
-ok beje
-je ne rruge naten dhe shikon nje dicka qe po vjen me 2 drita ,cfar esht?
-makine,normale.
-po pra po cfar makine benz,fiat,ferrari cfar?
-po ku di gje un o burr ca lesh pytje.
-e shikon qe je budalla,prit te te bej nje tjeter,je prap naten dhe shikon duke ardh nje objekt me nje drite,cfar esht?
-po nrm motor esht!
-po pra po cfar marke yamaha ,piaggio suzuki.
-na cave trapin prit te ta bej un nje pytje tani,je ne rruge naten vone dhe shef nje grua me taka me minifund dhe gjoks perjashta ,cfar esht?
-hahahha po kjo esht e lehte ,prostitute!
-po pra po, po kush motra jote,mami jot apo gjyshja?

Kategori
Humor

Kush peshon

Kush peshon 100g ne darkë dhe 400kg ne mëngjes?
– Gruaja, sepse ne darke burri i thote a do flemë zogu im, ndërsa ne mëngjes i thotë do çohesh apo jo moj lope.