Kalorsi ne fshat

Administratori
By Administratori 17 Gusht, 2010 15:47

Kalorsi ne fshat

Ishte njehere ne nje fshat nje kalores qe e quanin “Kalorsi i nates” sepse sa shkonte ora 12 e notes ai dilte dhe ke gjente rruges(burra gra femije pleq) i qinte…
….
Ishte nje lokal i famshem ne ate fshat..Ishte ora 12 pa njecerek..Vjen n…je burre te lokali dhe i thot kamarierit:Me sill nje birre..
Kamarieri i thote:Esht ora 12 pa njecerek..Pash nerin ik me mir se po na vjen kalorsi ne oren 12 dhe po na qi te gjithve..Amon se kemi dhe kalamoj.Ik me mire..
Bjere birren te thash-i thot ky..
Kamarieri ja sjell birren.
Shkoi ora 12 kaloi dhe kalorsi nuk erdhi ke ai lokal…
Te nesermen prap te ky lokal ora 12 pa 10..Vjen prap ai tipi dhe i thot kamarierit:Me sill nje birre..
Kamarieri i thote:Dje shpetuam.Esht ora 12 pa 10.Pash nerin ik me mir se po na vjen kalorsi ne oren 12 dhe po na qi te gjithve.
Bjere birren te thash-i thot prap ky..
Ai ja sjell birren.
Prap shkoi ora 12 kaloi dhe kalorsi nuk erdhi..
Te nesermen prap ora 12 pa 5 ..Erdhi prap ai tipi dhe porosit prap birre..
Kamarieri i thot:Pash nerin dy her shpetum amon ik me mir se do na moresh nqaf..
Bjere birren te thash-i thot ky tipi..
Ai ja sjell birren…Nderkohe shkon ora 12 fiks…..
Shperthen dera e lokalit dhe duket nje njeri i veshur komplet me te zeza…
I afrohet ktij tipit dhe i thote:Ulu posht dhe ma mer ne goje.. Dhe ky ulet.
Dhe fillon dalngadale..
I thot ky:Me shpejt..me shpejt ky.
Me shpejt te thash.. ky akoma me shpejt
me shpej me shpejt.
po shpejt me ..
me shpejt me shpjet
po shpejt me se po na vjen kalorsi….

Facebook Comments

Administratori
By Administratori 17 Gusht, 2010 15:47
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.