Kategori
Humor

Takohen dy miq të vjetër

Takohen dy miq të vjetër.
– Po, ku je o burrë? Ka vite që s’të kam parë. Si janë fëmijët?
– Mirë janë, faleminderit. Djali i madh e ka kryer ekonomikun, i dyti juridikun, vajza është bërë arsimtare, kurse djali i vogël është hajdut
– E kur keni këtë familje intelektualësh, pse nuk e largoni hajdutin nga shtëpia?
– Po ai na mban gjallë, se këta të tjerët janë pa punë…

Kategori
Humor

Ishin 2 shok

Ishin 2 shok dhe fillon njeri.
Un po te kem 200 milion euro 100 milion ti jap ty 100 i mbaj pervete.
Po te kem 2 ferrari nje ta jap ty nje e mbaj pervete.
Po te kem 2 vila nje ta jap ty nje e mbaj pervete.
Ja kthen tjeteri: Mire mor burr i dheut po na jep nje cigare se mu mbaruan dhe po me ik truri.
Qafsha t’gjithe, 2 te fundit kam.

Kategori
Humor

Shtat zanë

Bisedojnë dy shokë mes vete:A do të ishim ende shokë nëse unë fle me gruan tënde dhe ajo mbetet shtat zanë? Po sigurisht se atëherë bahemi baraz.

Kategori
Humor

Dy pijanecat

Njeher dy pijanecat pinin bashk birra por njani shkoi ne mergim ndersa tjetri pinte nga dy birra nje per veten dhe nje per shokun.
Kamarieri e pyeti pse po pin nga dy birra? ai i thot dikur pinim bash me shokun kur ai shkoi ne mergim uni pi per veti dhe per te.
Por nje dit ai porosit vetem nje birr kamarieri e pyet pse vetem nje birr?
Ai i thot se une kam lan tash po pi per shokun.

Kategori
Humor

Tre emigranta në Amerik

Tre shoke shkojne ne Amerik ne emigrim,atje fillojn pune dhe marin nje shtepi me qera, mire po shtepia ishte ne katin e 100-int dhe ashensori ishte teper i avasht, keshtu qe sa here vinin nga puna u duhej te tregonin barcaleta sa te mbrrinin ne katin e vet.

Keshtu trego njeri trego tjetri barcaleta i vinte radha shokut gagac thoshte: ta ta ta ta them dhe dhe nje nje une? pyeste gagaci dy shoket e tjere dhe ata i pergjigjeshin: rri o rri ti se do tre ore te flasesh, dhe gagaci pushonte.

Keshtu shoket vazhdonin barcaletat dhe avash avash po mbrrinin afer katit, andej nga kati i 90 gagaci pyeti prap shoket: ta ta ta them dhe dhe nje nje une? Dhe shoket i kthenin te njejten pergjigje.

Kur mbrriten ne katin e 98 gagaci i pyet prap shoket? ta ta ta them dhe dhe nje nje une?dhe se fundmi shoket i thon: Po thoje dhe nje ti se na çmende,dhe gagaci thot: ke ke ke kemi harruar celsin, dhe shoket nevrikosen dhe fillojn duke e shar, dhe detyrohen prap te shkojn posht.

Keshtu filluan prap barcaletat me njeri-tjetrin i vinte radha gagaçit dhe thoshte: ta ta ta them dhe dhe nje nje une? Dhe shoket i pergjigjen: Rri ore TRAP rri se ca na merzite to do te tregosh dhe barcaleta se do nje ore te flasesh.

Keshtu vazhdojn me njeri-tjetrin, andej nga kati 4 gagaçi thot prap: ta ta ta them dhe dhe nje nje une? Dhe shokët i përgjigjen po thoje dhe ti nje se na çave by…. dhe gagaci thot: Be be be bera shaka.