Shqiptari, Serbi, Greku

Administratori
By Administratori 11 Qershor, 2015 17:01 Warning: A non-numeric value encountered in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/other.php on line 93

Ne nje burg ishin :
– Nje Serb
– nje Grek
– dhe nje Shqipetar
Dhe u thote Gardiani :
– Kush do duroj 3 gjuajtje nga
kamxhiku im pa nxjere asnje fjale
do e liroj nga burgu
– keni te drejte te merni nga nje
mburoje..
– Epo mire filloi i pari Serbi dhe
per mburoj mori nje gur
– filloi gardiani gjuajtjen e pare
guri ne toke
– Gjuajtjen e dyte uluriti Serbi
keshtu qe humbi..
– Radha Grekut cfar do maresh
per mburoje e pyeti gardiani
– asgje tha Greku
– gjuajtjen e pare asnje ze Greku ,
– Gjuajtjen e dyte asgje
– gjuajtjen etrete asnje ze nuk
nxori Greku,
– Je i lire i tha Gardiani mund te
ikesh,
– jo -tha Greku , do rri te shoh
Shqipetarin se gjithmon ja ka
hedhur neper barsaleta ta shoh si
do shpetoj sot,,
-Epo mire rri i tha gardiani
– Keshtu erdhi radha e Shqipetarit
– E Pyet Gardiani:
– Cfar do maresh per mburoje?
– Do mar Grekun u pergjigj
Shqipetari….!

Facebook Comments

Administratori
By Administratori 11 Qershor, 2015 17:01 Warning: A non-numeric value encountered in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/other.php on line 93
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 188 Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 189 <

*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Reklama

Komentet e Fundit

 • Avdullah Kelmendi

  Avdullah Kelmendi

  Shkova deri te pytja per 1 milion dhe e perdora ndimen e librit dhe ishte gabim,dhe humba

  View Article
 • argjenddobruna

  argjenddobruna

  nice

  View Article
 • Hakoo

  Hakoo

  Te gjith muslimanve urime festa e Bajramit dhe zoti ua pra.oft agjerimin.. Allahu u shperbleft me xhehnet.

  View Article
Tetor 2021
H M M E P S D
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031