Shalqiri(fruti)

Administratori
By Administratori 27 Nëntor, 2009 16:40

Ca cuna ne park kishin blere nje shalqi po skishin thike me ca ta prisnin. Pane nje xhaje qe ishte ul cik me tutje dhe i afrohet njeri e i thote.
– O xhaje, a ke ndonje thike se kami nje shalqi e duam ta presim.
– Po mor te keqen xhaja, urdho.
Dhe xhaja nxorri nje bicak qe kishte ne xhep dhe ja afroi djalit.
Pasi hengren shalqinin, mire qe si lane asgje xhajes, por edhe bicakun ja shpelane me shurre.
– Xhaje na fal, i thane cunat, po skishim me ca ta lanim bicakun dhe e lame me shurre.
Ska gjo mer jahu, ja priti plaku. Une per t’rrujt trapin e kisha.

Facebook Comments

Administratori
By Administratori 27 Nëntor, 2009 16:40
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 188 Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 189 <

*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Reklama

Komentet e Fundit

 • Avdullah Kelmendi

  Avdullah Kelmendi

  Shkova deri te pytja per 1 milion dhe e perdora ndimen e librit dhe ishte gabim,dhe humba

  View Article
 • argjenddobruna

  argjenddobruna

  nice

  View Article
 • Hakoo

  Hakoo

  Te gjith muslimanve urime festa e Bajramit dhe zoti ua pra.oft agjerimin.. Allahu u shperbleft me xhehnet.

  View Article
Shtator 2021
H M M E P S D
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930