Kampionati gjelave ne Shkoder

Administratori
By Administratori 17 Janar, 2016 20:55

Kemi degjuar per kampionate te ndryshme, që zhvillohen në lloje të ndryshme sportesh, por natyrisht që kampionati i gjelave që zhvillohet, është më i veçanti. Ndonëse pa jehonën  e duhur, një kampionat i tillë ka rreth 20 vite që zhvillohet, madje vitet e fundit ka marrë përmasa më të mëdha duke kaluar kufirin shqiptar dhe në të marrin pjesë pasionantë të këtij lloj sporti jo vetëm nga Shqipëria por edhe nga Mali i Zi, Kosova, Bosnja, Serbia.

Ditën e sotme, ka qenë rradha e zhvillimit të këtij kampionati në Shkodër, pikërisht në Dragoç të Postribës, vend ku ka shumë pasionantë të këtij sporti. Aranit Çela, një nga organizatorët e këtij turneu, ekskluzivisht për televizionin Rozafa, do të bënte të bënte të ditur se është një kampionat që nga viti në vit po merr përmasa edhe më të mëdha.

Lufta në mes gjelave natyrisht që është e veçantë në llojin e saj, por më së shumti, për mënyrën se si pasionantët e tyre i kushtojnë një rëndësi kaq të madhe dhe Shkodra kësisoj edhe njëherë tjetër tregon se është e veçantë në mënyrën si organizon të tilla aktivitete.

Facebook Comments

Administratori
By Administratori 17 Janar, 2016 20:55
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 188 Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 189 <

*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Reklama

Komentet e Fundit

 • Avdullah Kelmendi

  Avdullah Kelmendi

  Shkova deri te pytja per 1 milion dhe e perdora ndimen e librit dhe ishte gabim,dhe humba

  View Article
 • argjenddobruna

  argjenddobruna

  nice

  View Article
 • Hakoo

  Hakoo

  Te gjith muslimanve urime festa e Bajramit dhe zoti ua pra.oft agjerimin.. Allahu u shperbleft me xhehnet.

  View Article
Tetor 2021
H M M E P S D
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031