Hysen pordha

Administratori
By Administratori 4 Dhjetor, 2009 12:21

Ishte njeher nje djale qe quhej Hysen. Hysenit i erdhi dita e dasmës, dhe vajti për të marrë nusen.
Te krushqit i shpëton pa dashje një pordhë. U turpërua i shkreti po nejse!
Si përfundim vajti në shtëpi. Të nesërmen niset për jasht shtetit se i vinte turp nga njerezit.
Kaluan shumë e shumë kohe rreth 20 vjet dhe mendoi se njerezit do ta kishin harruar atë muhabetin e pordhës.
Epo u nis Hyseni për në shtëpi, kur arriti në lagjen e tij, dëgjon një muzikë dasme.
E po pyes njëherë tha ai kush e di kush po martohet, rrugës shikon një burrë dhe e pyet: Ore a di gje kush martohet?
Dhe burri i pergjigjet: Martohet e bija e Hysen Pordhës.

Facebook Comments

Administratori
By Administratori 4 Dhjetor, 2009 12:21
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 188 Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 189 <

*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Reklama

Komentet e Fundit

 • Avdullah Kelmendi

  Avdullah Kelmendi

  Shkova deri te pytja per 1 milion dhe e perdora ndimen e librit dhe ishte gabim,dhe humba

  View Article
 • argjenddobruna

  argjenddobruna

  nice

  View Article
 • Hakoo

  Hakoo

  Te gjith muslimanve urime festa e Bajramit dhe zoti ua pra.oft agjerimin.. Allahu u shperbleft me xhehnet.

  View Article
Korrik 2021
H M M E P S D
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031