Dhurata Zotit

Administratori
By Administratori 21 Gusht, 2009 18:51

Dhurata Zotit

Ishte nji grua edhe kishte tre dashnor ne te njejten kohe + burrin, se si erdhi puna 1 dit ngatrroi kjo ja la oraret te tre dashnorve po ne te njejten dit.
Bje zilja vje i pari, kishte sjell nji lule, sa bohet gati kjo zhvishet shtrihet nkrevat bohet gati per procesin.. bje zilja.
Kjo vrap BURRI MSHIFU SHPEJT! mshifet ky te dollapi.
Kjo hap deren dhe ishte i dyti, kishte sjell cokollata behen gati kto zhvishen gati prap per procesin kur prap zilja…burri!!! mshifu posht krevatit.
Kjo hap deren ishte i treti, ky kishte ardh pa gjo kur pam sa bohen gati per procesin bjen prap zilja, mshifu vrap se burri, mshifet te ballkoni ky.
Hap deren kjo ishte me vertet burri i saj, i lodhur i rraskapitur nga puna kerkon pak kenaqesi po nga gruja vet.
U shtri te krevati ky edhe thrret grun, hajde na trajto pak se jam bo keq fare edhe kjo JO NUK VI.
Gruaja i thot: TI AS NJEHER SME BEN DHURATA MUA! AS NJEHER SME KE BLE LULE! (kjo sesi ta bote burrin tzbriste posht ti blente lule qe tikshin dashnoret.. po ky ic fare sleviste nga veni).
O ZOT TLUTEM MHIDH NGA LART CA LULE TJA JAP KSAJ SE KA TEKAT E MDHAJA! kur del nga dollapi i dashuri i par me lule ne dora? po ti cben ketu? mtha zoti me ti sjell keto lulet edhe iken vrap nga dera ky.
Merri lulet tani hajde, JO TI AS NJEHER SME KE BLE COKOLLATA MUA!
Burri thot O ZOT MA NXIU JETEN KJO…TLUTEM MHIDH COKOLLATA, KUR DEL NGA POSHT KREVATIT I DYTI, MKA SJELL ZOTI ME TSJELL COKOLLATAT, RROFSH i thot burri. IKU DHE KY I DYTI!
Po ngeli i treti ca me bo edhe gruja sdite ca me rrejt mo, ca me bo ca me bo, kur del nga ballkoni i treti, EJ MSOLLI ZOTI PER MET PYTE, DO MERRNI NAJ SEND TJETER SE DO MBYLLET DYQANI!!!!

Facebook Comments

Administratori
By Administratori 21 Gusht, 2009 18:51
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.