Ardita Ala – Ju Jeni Shkaktar

Administratori
By Administratori 5 Dhjetor, 2015 22:31

Heeeeee
Ne nje deg te djeegur
Dhe te shkrumbuuaar
Po qendron nje zog
Shum i plaguuaar

Me ze te driidhur
Po e pyet at deege
Kush te ka djeeguur
Fol mos m’le veet

Asnje pergjigje
Jo nuk i ktheehet
Dhe me ne fuund
Dega po i theehet

Se me larg me nje trishtim
I hap kraht per fluturim
Permbi qiell me fluturuu
Dhimbjet e botes me i shiku

Nje ere e rend po fryka sot
Te lutem o i madhi zot
Merrmi me mir syte e mi
Sdua te shoh dhun mbi femij

Bota e qerruar vujtjen e liron
Aspak nuk mundohen masakrat ti ndalojn
Se atje ku luftohet munden dhe arm me shit
Me vdekjen e femijeve bohen pasanik

Ju jeni shkaktar , ju sollet ket zjarr
N’lindje , n’perendim vujtje e shkatrrim
Ju luni me fatin dhe jeten e femis
N’veri deri n’jug i leni pa buk

Oooooooooooooooo
Aaaaaaaaaaaaaaa

Aspak nuk turproheni , veproni si te doni
As jeten e femiut se vlersoni
Ato fmijt e juj n’shkolla private shkojn
E te na me gur kunder tankave luftojn

Te ju nanat gzohen kur vjen fmija n’shtepii
E te na po qajn se i vorrosin shum te rii
Pa meshir sjellin trishtim
Prej asnje ane nuk vjen shpetim

Luftojn fuqit e ksaj bote
Kunder fundis se ksaj toke

Bota e qerruar vujtjen e liron
Aspak nuk mundohen masakrat ti ndalojn
Se atje ku luftohet munden dhe arm me shit
Me vdekjen e femijeve bohen pasanik

Ju jeni shkaktar , ju sollet ket zjarr
N’lindje , n’perendim vujtje e shkatrrim
Ju luni me fatin dhe jeten e femis
N’veri deri n’jug i leni pa buk

Ooooooooooooooooo
Aaaaaaaaaaaaaaaaa

2x
Ju jeni shkaktar , ju sollet ket zjarr
N’lindje , n’perendim vujtje e shkatrrim
Ju luni me fatin dhe jeten e femis
N’veri deri n’jug i leni pa buk

Facebook Comments

Administratori
By Administratori 5 Dhjetor, 2015 22:31
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 188 Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 189 <

*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Reklama

Komentet e Fundit

 • Avdullah Kelmendi

  Avdullah Kelmendi

  Shkova deri te pytja per 1 milion dhe e perdora ndimen e librit dhe ishte gabim,dhe humba

  View Article
 • argjenddobruna

  argjenddobruna

  nice

  View Article
 • Hakoo

  Hakoo

  Te gjith muslimanve urime festa e Bajramit dhe zoti ua pra.oft agjerimin.. Allahu u shperbleft me xhehnet.

  View Article
Shtator 2021
H M M E P S D
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930