Back to homepage

Gëzuar Festat e Fundvitit

Gëzuar Vitin e Ri 2018

Këng për Femijë – Viti i Ri

Nje pellumb i bardh ne dritare troket,
Hape dritare se dicka e mir ju pret,
Ne krahet e ti ka nje porosi,
Gezuar gjith Shqiptarve Vitin e Ri.
Në muzkun e nates,
Në terrin e zi,
Në oren 24,
Ta uroj Vitin e Ri.
Kjo bor që po bie,
Ka nje porosi,
Po vijn krishtlindjet,
Dhe viti i ri.
Në mes të muzikës,
Në mes të humorit,
Urime festa e,
31 dhjetorit.
Vitet kalojn shpejt,
Gjerat ngelin me kujtime,
Me rastin e kesaj feste,
Pranoni shum urime.
Fryu era, u hap dera,
Mos kujtoni, se une erdha,
Erdhi kartolina ime,
Per tju sjedhur shum urime.
Degët e lisit, degët e pemës,
Urime Vitin e Ri, nga thellsia e zemres.
Humor
Ja na erdhi viti i ri, sa jam i gëzuar,
Me kallash e me ashash, jam duke e festur,
Bombat plasin gjithandej, fush edhe male,
Viti i ri do te na gjej, neper Spitale!
Ja na erdhi viti ri, sa jam i tmerruar,
Nuk kam kokerr leku n’xhep, sivjet per ta festuar,
Shikoj njerzit ktej – andej, me gjela dhe pata,
Une i shkreti pres ti vjedh, sapo te bjer nata,
Te gjithe njerzit me gezim, Babagjyshin presin,
Ndersa une mendoj naj budallik, si ti rrembej thesin.
Me speca turrshi,
Me lakna pa zi,
Gezuar vitin e ri.
Dashurie
Kjo borë qe bie,
Ky diell qe rrezon,
Vetem zemrat tona,
Per vitin e ri po i gezon.

Facebook Comments

Write a comment

1 251 Comments

 1. alma 6 Dhjetor, 12:43

  ju dua urime festen e fundit te gjithve tung

  [Pergjigju]

 2. kaltrina 6 Dhjetor, 12:20

  gzuar festa eeeeeeee fundvitit

  [Pergjigju]

 3. mira 6 Dhjetor, 12:03

  shum te mir jeni ju duam shum mira neta tina

  [Pergjigju]

 4. lirie 6 Dhjetor, 12:02

  Urime urime te gjithve ju uroj te gjithaa festat te keni lumturi dhe dashuri 😀 (w) (k)

  [Pergjigju]

 5. musa ta trus 6 Dhjetor, 11:57

  urime festat e fundvitit pergjakje te kendshme edhe mos harroni me ble petarte si kersasin ka tri her

  [Pergjigju]

 6. ula 6 Dhjetor, 11:47

  ju dua shum urime

  [Pergjigju]

 7. ula 6 Dhjetor, 11:42

  un ju uroj festat e fundvitit tung qao ju dua shum

  [Pergjigju]

 8. mehmet kosova 6 Dhjetor, 11:31

  iu uroj te gjithve shqiptareve festat e fundit

  [Pergjigju]

 9. albulena 6 Dhjetor, 11:18

  jeni ma te miret postribe

  [Pergjigju]

 10. Niti 6 Dhjetor, 11:18

  o njerz urimve festat e fund vitit

  [Pergjigju]

 11. arlinda 6 Dhjetor, 09:25

  ei tung nga un linda urime festa e fundvitit

  [Pergjigju]

 12. tina 6 Dhjetor, 07:55

  ej shum mir koka qetu me qu koh

  [Pergjigju]

 13. egzon 6 Dhjetor, 07:52

  tung qa po ban a jeni mir ju uroj krishlindjet dhe festen e hundit vitin e ru ju uroj fat ne 2010 haha

  [Pergjigju]

 14. FLORJANI 6 Dhjetor, 03:26

  urime festa e fun vitit ishalla i presim shum vite me ta lumtura ne jet ju dua kiss nga FLORJAN PRIZRENALIA

  [Pergjigju]

 15. drioo 5 Dhjetor, 23:29

  gezuar festat e fund vitit te gjith shqiptarve ku do qe ndodhen ku do qe ndodhen me shum dashuri drio

  [Pergjigju]

 16. 0mer 5 Dhjetor, 23:19

  ej ej si jeni , urime festa e fund witit kiss kush e lexon

  [Pergjigju]

 17. Xili 5 Dhjetor, 23:06

  Urime Fesstat e Fundvitit ….Happy Holydays

  [Pergjigju]

 18. tina 5 Dhjetor, 21:22

  kiss ju uroj festat e fundvitit

  [Pergjigju]

 19. endritpacolli 5 Dhjetor, 21:20

  guzuar festen e vitit

  [Pergjigju]

 20. arbesa 5 Dhjetor, 20:59

  olii un jom arbeesa nga krojmiri jom ne sh…..k fiillore kl e 7-të un veq deshta me boo nii diq ose urim .Ejj njerzz urimee festat e funnd vititt hhhuuuuu kaloni grrithtt a suksese.:.

  [Pergjigju]

View comments

Write a comment

Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 188 Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 189 <

*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Reklama

Komentet e Fundit

 • Avdullah Kelmendi

  Avdullah Kelmendi

  Shkova deri te pytja per 1 milion dhe e perdora ndimen e librit dhe ishte gabim,dhe humba

  View Article
 • argjenddobruna

  argjenddobruna

  nice

  View Article
 • Hakoo

  Hakoo

  Te gjith muslimanve urime festa e Bajramit dhe zoti ua pra.oft agjerimin.. Allahu u shperbleft me xhehnet.

  View Article
Korrik 2020
H M M E P S D
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031