Shqipetari, Italjani dhe Anglezi

Administratori
By Administratori 6 Prill, 2011 14:40 Warning: A non-numeric value encountered in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/other.php on line 93

Nje Anglez nje Shqiptar dhe nje Italjan ishin te uritur ata duan te hane ne nje lokal por nuk kane lek.
Por hyne te tre po ne tavolina te ndar, porosisin te tre dhe hane.

Cohet Anglezi me ik dhe vjen kamarjeri dhe i thot:
Kamarjeri: Zotri pagesen.
Anglezi: Po une ti dhash
Kamarjeri: Jo nuk me dhe gje
Anglezi: Po ja thot ai pyet ate dhe shkon tek italjani dhe i thot:

Kamarjeri: O zoteri a e pe a ka paguar ky
Italjani: Po i pagujti pak mbrapa meje
Kamarjeri: Po ti nuk i ke paguar per veten tate
Italjani: Jo une i kam paguar ja pyet ate atje dhe shkon tek Shqipetari dhe i thot:

Kamarjeri: O zotri a pe gje a kan paguar kto dy?
Shqiptari: Ku e di une se cfar kan ber ato po mua me kthe kosur njeher.

Facebook Comments

Administratori
By Administratori 6 Prill, 2011 14:40 Warning: A non-numeric value encountered in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/other.php on line 93
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 188 Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 189 <

*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Reklama

Komentet e Fundit

 • Avdullah Kelmendi

  Avdullah Kelmendi

  Shkova deri te pytja per 1 milion dhe e perdora ndimen e librit dhe ishte gabim,dhe humba

  View Article
 • argjenddobruna

  argjenddobruna

  nice

  View Article
 • Hakoo

  Hakoo

  Te gjith muslimanve urime festa e Bajramit dhe zoti ua pra.oft agjerimin.. Allahu u shperbleft me xhehnet.

  View Article
Tetor 2021
H M M E P S D
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031