Postrriba Jonë

Administratori
By Administratori 18 Shtator, 2009 20:49

Postrriba Jonë

POSTRRIBA JONË 

Postriba qëndron përball Shkodres si një Kala
për tu kujtuar mergimtarve ne shtete te ndryshme te botes
dhe te larguarve nga kjo toke ne qytete te ndryshme te vendit tone
kudo qe jane :
Se pa u kthyer në kete zonë ,
pa shikuar Uren e Mesit ,
Maranain e Cukalin,
Majen e Flatit mbi Koder Boks,
Kashtyllin dhe Bjeshken e Domnit,
Kroj,n e Thanës ne Sumë,
Majen  e Kunorës  e Nder Fushat  ne Vilze,
Koder Boksin ,Kratulin ne Boks
Kalanë dhe Muzhilën ne Drisht,
Semnat e Mesit  , Shtodrin e kodrat e Myselimit,
Shkujken ,Fojleten Make,Livad Bracin  ne Kullaj,
Te Pusi – ne Qender  të  Dragoçit ,
Ura shtrejtësit  në Mes,Lum ,Logje,Blini e Rrekal
Zhylën ne Prekal,

Në asnjë vend të botës nuk do ju  tret dheu.

Facebook Comments

Administratori
By Administratori 18 Shtator, 2009 20:49
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.