Nacionalistit te shquar Ymer Beqiri

Administratori
By Administratori 25 Tetor, 2009 00:19 Warning: A non-numeric value encountered in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/other.php on line 93

Nacionalistit te shquar Ymer Beqiri

9-Shtator katerdhjet e gjashte
Postriba u dogj flake
Ne mes te nates ne drite te henes
Dridhet femija ne bark te nenes

Kercet pushka u dha kushtrimi
Çohet Mesi e Myselimi
Boks , Dragoc ,Kullaj ,Rrasek
Nisen burrat si ortek .

Komunizmit me I dal para
Mbi ket , toke mos ti m,bine fara
Kan lidh besen si me le
Gjall me te s,jetojm mbi dhe

Kush po I pret plumbat me gjoks
N, shega t, Ibros ne Koder Boks
T, madhe uli gjamen Kiri
U vra trimi Ymer Beqiri

Thot Xhelati Zoi Themeli
Del Isen te rrin Ymeri
Zot I madh te qofshim fale
Para plumbit Bab e djale .

Thot Xhelati nje ftyr majmunit
Thuj Ymer Fjalen e fundit
Se dru vdekjen se po vdes
Pritni pak sa te marr abdes .

Zjarr thot skuadra e pushkatimit
Vritet baba ne sy te birit
Ne shesh t, xhamis para katundit
Pa I pase frike kokrrat e plumbit .

O YMER BIRI I POSTRIBES
Trim I rralle ne Krah te Shqipes
Trima t kurre me lot s, jan qa
Se me to kem marre kala .

Rrokollisen gur e shkrepa
Per ket trim qe u nda nga jeta
Zan,t e malit l,shojn kushtrimin
Kush e vrau Ymer Beqirin

Historija per ket burr
Esht si shqipja mbi flamur
Fort ky trim zemrat na I their
Bishat vran ish-kapitenin

Kur u vra ky trim I rrall
Pak pa vdek foli nje fjal
Zani I tij ushtoj ne Kir
Tuj than rroft,e Shqipnija e lire

Facebook Comments

Administratori
By Administratori 25 Tetor, 2009 00:19 Warning: A non-numeric value encountered in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/other.php on line 93
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 188 Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 189 <

*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Reklama

Komentet e Fundit

 • Avdullah Kelmendi

  Avdullah Kelmendi

  Shkova deri te pytja per 1 milion dhe e perdora ndimen e librit dhe ishte gabim,dhe humba

  View Article
 • argjenddobruna

  argjenddobruna

  nice

  View Article
 • Hakoo

  Hakoo

  Te gjith muslimanve urime festa e Bajramit dhe zoti ua pra.oft agjerimin.. Allahu u shperbleft me xhehnet.

  View Article
Tetor 2021
H M M E P S D
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031