Mesuesi dhe djali i dashuruar

Administratori
By Administratori 24 Janar, 2010 19:20

Mesuesi dhe djali i dashuruar

Ne klas hyri profesori,
Hapi canten me nxitim,
Nxori fletet pa pertim,
Tha se sot kemi provim.

Vajza brune e trishtuar,
Ate dit skishte mesuar,
Djali anash kur e pa,
Nxori kopjen e ja dha.

Vajza brune e gezuar,
Hapi fleten me gezim,
Por mbi te pa te shkruar,
“SA TE DUA SHPIRTI IM”

Facebook Comments

Administratori
By Administratori 24 Janar, 2010 19:20
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.