Warning: Trying to access array offset on value of type null in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme1/functions/thumbs.php on line 9

Liqeni i Shtodrit

muharrem bajraktari
By muharrem bajraktari 12 Shkurt, 2010 14:03
Warning: Trying to access array offset on value of type null in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme1/functions/thumbs.php on line 9

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme1/functions/thumbs.php on line 9 Liqeni i Shtodrit

LIQENI I SHTODRIT

Liqeni i Shtodrit ndodhet ne Fshatin Myselim.
Eshte ndertuar ne vitin 1977, ku diga eshte ndertuar ne luginen e Shtodrit ne nje lartesi prej= 30 meter.
Ky liqen ka nje vellim te pergjithshem (kapacitet)= 11 miljon m3.
Siperfaqja e pellgut ujembledhes= 900 hektare dhe siperfaqja e pasqyres se liqenit= 100 hektare.
Ky rezervar ka nje kapacitet ujites per 3400 hektare toke me nje sasi prej= 3.5 m/3 ne sekonde.
Nga ky pellg depozitohen 7 miljon m/3 (meter kub), ndersa 4 miljon m/3 vijne nga perroj ushqyes qe vjen nga lumi Kir me nje gjatesi prej 6 km.

Facebook Comments

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme1/functions/thumbs.php on line 9
muharrem bajraktari
By muharrem bajraktari 12 Shkurt, 2010 14:03
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.