Këng për Adem Haxhinë

Administratori
By Administratori 25 Tetor, 2009 00:18

Këng për Adem Haxhinë

1
Male e fusha po therrasin
Kiri shtryllet nga merzia
Kockat ne varr token e plasin
Hej,ku je ADEM HAXHIJA
2
Istikamet shkruajne kujtimet
Vallë ku gjendet “Nishanxhija”
Qe derdh gjakun per agimet
Hej ku je ADEM HAXHIJA
3
Tahir haxhija prej Ulqinit
Ku varros gzimet e tija
Me armet qe vari ne gem t,ullinit
Thrret ku je ADEM HAXHIJA
4
Thërrasin shpirterat e flijuara
Thërrasin pleqte ,te rinj e fëmija
Therrasin endrrat e pa jetuara
Hej ku je ADEM HAXHIJA
5
Te nente plaget nder beteja
Plaga e helmit nga Italia
Kerkojne trimin si rrufeja
Hej ku je ADEM HAXHIJA
5
Nuk qe mal ta gerryente koha
Nuk qe uje ta trete nxehtesia
Nuk qe burre ta kalbete toka
Ti je gjallë Adem Haxhija

Krijuar nga Riza Spahija

Related Images:

Facebook Comments

Administratori
By Administratori 25 Tetor, 2009 00:18
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 188 Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 189 <

*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Reklama

Komentet e Fundit

 • Avdullah Kelmendi

  Avdullah Kelmendi

  Shkova deri te pytja per 1 milion dhe e perdora ndimen e librit dhe ishte gabim,dhe humba

  View Article
 • argjenddobruna

  argjenddobruna

  nice

  View Article
 • Hakoo

  Hakoo

  Te gjith muslimanve urime festa e Bajramit dhe zoti ua pra.oft agjerimin.. Allahu u shperbleft me xhehnet.

  View Article
Tetor 2021
H M M E P S D
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031