Kartolina per vitin e ri

Administratori
By Administratori 18 Janar, 2013 13:02 Warning: A non-numeric value encountered in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/other.php on line 93

Per vitin e ri nje djale i vogel jetim dhe fukara i shkruan babagjyshit te vitit te Ri nje kartoline.
“I dashur babagjysh une jam jam nje djale jetim dhe fukara te lutem me ndihmo me 100.000 lek qe dhe une te ble lodra te bukura si cdo femije tjeter per vitin e ri”
Kartolinen e dergon ne poste nje punonjese e postes e shikon kartolinen te derguar nga djali i vogel dhe i vjen keq njofton shoqet e saj per kete kartoline dhe vendosin qe te ndihmojne djalin e vogel me nje shume lekesh te mbledhura nga punonjsete e postes prej 50.000 lek, dhe ja dergojne leket djalit te vogel me poste, pas disa ditesh shikon nje kartoline ku djali i vogel i kethen pergjigje me kartoline babagjyshit ku shkruhet “I dashur babagjysh te faleminderit qe ju pergjigje kerkeses time dhe me dergove 100,000 leke por po te them se une nuk mora 100,000 leke, por mora vetem 50.000 leke dhe 50.000 leke mi mbajten ato zuskat qe punojne ne Poste.

Facebook Comments

Administratori
By Administratori 18 Janar, 2013 13:02 Warning: A non-numeric value encountered in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/other.php on line 93
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 188 Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 189 <

*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Reklama

Komentet e Fundit

 • Avdullah Kelmendi

  Avdullah Kelmendi

  Shkova deri te pytja per 1 milion dhe e perdora ndimen e librit dhe ishte gabim,dhe humba

  View Article
 • argjenddobruna

  argjenddobruna

  nice

  View Article
 • Hakoo

  Hakoo

  Te gjith muslimanve urime festa e Bajramit dhe zoti ua pra.oft agjerimin.. Allahu u shperbleft me xhehnet.

  View Article
Tetor 2021
H M M E P S D
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031