GËZUAR KURBAN BAJRAMIN!

ilir
By ilir 25 Tetor, 2012 09:07 Warning: A non-numeric value encountered in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/other.php on line 93

Sot është Kurban Bajrami. Në emër të Portalit Postribe.comju urojmë gëzuar festën e Bajramit të Kurbanit.

Entuziazmi i Bajramit të Kurbanit ka përfshirë të gjithë vendin.

Entuziazmi filloi në xhami, të cilat u mbushën plot e për plotë me besimtarët që kishin ardhur për të falur namazin e Bajramit.

Qytetarët, i madh e i vogël u drejtuan që në orët e para të mëngjesit drejt xhamive për të falur namazin e bajramit.

Qytetarët hynë në radhë në vendet e ngritura nga bashkinë dhe komunat dhe nisën të bëjnë kurbanet.

Kafshët u bënë kurban nën shoqërimin e lutjeve të rastit dhe mishi i kurbanit të prerë u nda në pjesë, u paketua dhe iu dorëzua të zotit të kurbanit.

Ndjenja e ndarjes së mishit të kurbanit me personat në nevojë është një nga anët më të bukura që e bën këtë ritual të jetë me të vërtetë një ditë dhe festë fetare kuptimplote për besimtarët që prenë kurban.

Festimet vazhduan gjatë ditës me urime, përgëzime dhe vizita të ndërsjellta tek të afërmit, miqtë dhe shokët.

Facebook Comments

ilir
By ilir 25 Tetor, 2012 09:07 Warning: A non-numeric value encountered in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/other.php on line 93
Write a comment

1 Comment

 1. alban 3 Tetor, 23:06

  gezuar kurban bajramin me lule ne dore me respekt shpirtror me dashuri t vertet me shpirt te sinqert ju uroj kurban bajramin dhedhe t gjitha t mirat ne jete .

  [Pergjigju]

View comments

Write a comment

Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 188 Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 189 <

*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Reklama

Komentet e Fundit

 • Avdullah Kelmendi

  Avdullah Kelmendi

  Shkova deri te pytja per 1 milion dhe e perdora ndimen e librit dhe ishte gabim,dhe humba

  View Article
 • argjenddobruna

  argjenddobruna

  nice

  View Article
 • Hakoo

  Hakoo

  Te gjith muslimanve urime festa e Bajramit dhe zoti ua pra.oft agjerimin.. Allahu u shperbleft me xhehnet.

  View Article
Tetor 2021
H M M E P S D
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031