Back to homepage

Riza Spahija

Riza Spahija

Autor i Postribes

Riza Spahija

Postriba ka një thesar të jashtzakonshëm në jeten e saj historike, kulturore, shpirtërore, zakonore dhe politiko-shoqërore. Ajo mbijetoi në shekuj dhe punoi për shekujt. Kjo pasuri deri tani ka mbetur e vdekur nëpër dokumentacionin e kohëve të kaluara, pasi nuk ka paraqitur interes për regjimin komunist, përkundrazi ky maretial është fshehur qellimisht, sepse Postriba në vitin 1946, me 9 shtator, u ngrit kundër regjimit komunist, në të ashtuquejturin kundërrevolucion antikomunist për përmbysjen e regjimit në fuqi. Postriba e pagoi rëndë këtë kundërrevolucion, me jetën e 20 postribasve të cilët u vranë ose u pushkatuan gjatë terrorit komunist, u denuan me heqje lirie shumë postribas, të cilët në total bënë mbi 600 vjetë burg, u bënë raprezalie dhe u dogjen shumë shtëpi më gjithë masterialet dhe bagëtitë që kishin brenda etj.

Gjatë gjithë periudhës së regjimit komunist postribasit u trajtuan në mënyren më antinjerëzore, duke i përdorur jo si njerëz por si skllevër për fajin e rëndë se kanë guxuar të ngrihen kundër regjimit në fuqi. Postriba gjatë gjithë historisë njerëzore guxoi të ngrihej në mbrojtje të integritetit dhe të pavarësisë kombëtare, në mbrojtje të kombit kundra pushtuesve turqë, serbë, malazezë, italianë etj. Këtë guxim të postribasve do të kemi fatin ta shikojmë në librin shumë dimensional të titulluar “POSTRIBA” që po përgatitë për botim autori Riza Spahija. Në libër do të përfshihën të gjitha periudhat që nga mesjeta e më heret dhe deri në ditët tona. Ai do të përfshijë shumë fusha të jetës si nga historia, organizimi i hershëm në fise e bajraqe, organizimi luftarak në mbrojtje të trojeve, jeta shpirtërore, kulturore, etnografia, toponomastika, arkeologjia, organizimi territorial i fshatrave të Postribës, kushtet tokësore dhe klimatike, bimësia, blegtoria, etj.

Autori Riza Spahija ka lindur në fshatin Dragoç të komunës Postribë rrethit Shkodër. Ai është me arsim të lartë. Ka kryer universitetin bujqësor të Tiranës, fakultetin agronomi. Ka kryer studimet pasuniversitare për pedagogji-psikologji në universitetin “Luigj Gurakuqi” Shkodër. Ka kryer specializimin pasuniversitar pesë, dhjetë dhe njëzet vjeçar dhe ka marrë shkallën e lartë të atestimit shkencor. Ka berë rreth njëzet vjet punë në arsimin e mesëm si mësues specialist, ka udhëhequr tema studimore shkencore me nxënësit për mbrojtje diplome dhe vitet e fundit është emruar zevendësdrejtor në shkollen e mesme Gruemirë, detyrë, të cilen e ka kryer deri sa ka dale në pension. Është dekoruar nga Kuvendi Popullor me medaljen “Naim Frashëri” për rezultate të larta në procesin e mësimdhënies. Ka bërë rreth njëzet vjet punë si specialist në drejtimin agroteknologjik në fushën e bujqësisë.. Ka botuar dy libra deri tani dhe ka librin e tretë në dorë për Postribën. Ka botuar librin artistik, romanin “Rozeta”, i cili është pëlqyer shumë. Ka botuar librin shkencor me titull “Thesari i blertë”, bashkautor me Ahmet Oson dhe Zef Niken. Këtu përfshihen bimët mjekësore dhe aromatike më kryesore të qarkut të Shkodrës me të gjitha të dhënat që i nevojiten përdoruesit. Shkruan vazhdimisht në organet e shtypit, qoftë lokale qoftë ato qendrore, dhe artikujt e tij pëlqehen shumë nga lexuesit. Lidhja e Shkrimtarëve dhe Artistëve të Shqiperisë, me propozimin e Degë së Lidhjes Shkodër, së shpejti do ta bëjnë anëtar të saj.

Me këtë material unë u drejtohem të gjithë postribasve që punojnë si emigrantë në Belgjikë, Angli, Itali, Greqi e kudo qofshin të ndihmojnë këtë autor me vlera monetare sipas mundësive që kanë për të na dhuruar këtë thesar që përmban Postriba. Ndihmen mund ta dergoni në numrin e llogarisë që po ju japim këtu më poshtë:

Raiffeisen BANK

Raiffeisen Bank sh.a.
E-mail: info@raiffeisen.al
www.Raiffeisen.al
SWIFT Code SGSBALTX REUTERS SSAL SGSA

Emri Mbiemri Riza Spahija
Nr. i llogarisë 1401666066 lekë
Nr. i llogarisë 1402666066 euro
Dega e Bankës Shkodër

Facebook Comments

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.