Back to homepage

Gëzuar Festen e Kurban Bajramit

Gëzuar Festen e Kurban Bajramit!

Gëzuar Bajramin

Të gjithë vëllëzërve dhe motrave myslimanë u dëshiroj që ditët e festës së Bajramit t’i kaloni me shëndet dhe qetësi shpirtërore në mesin e më të dashurve dhe të gjithë haxhijëve që haxhi inshAllah dhe të gjithë atyre që kanë prerë kurban të jetë i pranuar tek Allahu i Madhërishëm.
Të jetë i mëshirshëm ndaj nesh dhe të na dërgojë në rrugën e xhenetit, t’i ndihmojë motrat dhe vëllezërit tanë të cilët gjinden në burgje, në luftë, të sëmura, të unët dhe të etshëm kudo që gjinden ata, amin.
Bajram Sherif Mubarek Olsun
TekabelAllahu minna ve minkum

Një yll në qiell sa bukur shendrit,
Kjo hen e zbeht na fal pak drit,
Ky qiell i kalter diqka po tregon,
Dikush qe ju don Kurban Bajramin ju uron.

Sot bajramin nga zemra ta uroj,
Fat e shëndet në jetë të dëshiroj,
Drita e Allahut rrugën ta ndriçoftë,
Xheneti stacion i fundit për ty qoftë.

Me lule ne dore, Me respekt shpirtror,
Me dashuri t’vertet, Me shpirt te sinqert,
Ju uroj BARJAMIN dhe t’gjitha t’mirat ne jete.

 

Facebook Comments

Write a comment

203 Comments

 1. tini 30 Nëntor, 22:02

  urime kurban bajrami edhe 28 nontori haha

  [Pergjigju]

 2. verona 30 Nëntor, 21:24

  tung shum te mir jeni bravooooooooooo tung tung shummm bre qaoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

  [Pergjigju]

 3. arta 30 Nëntor, 20:22

  urime bajram dhe 28 nentori

  [Pergjigju]

 4. hysen 30 Nëntor, 19:59

  urime festa e bajramit dhe e 28 nentorit nga lali ju uroj lumturi ne jet dhe dashuri sa me te mir

  [Pergjigju]

 5. qendrimi 30 Nëntor, 19:56

  urime festa e kurban bajramit un jam nje njeri qe i fali pes vaktet e namazit dhe ja uroj diten e flamurit 28 nentorin

  [Pergjigju]

 6. labinoti 30 Nëntor, 19:46

  juroj festen te gjith besimtarve ana ekon botese kudo qe jon .juroj edh festen en 28 netorin

  [Pergjigju]

 7. FLORJANI 30 Nëntor, 17:52

  Me lule ne dor me rrespekt shpirtror me dashuri te vertet me shpirt te sinqert jau uroj KURBAN BAJREMAIN per jet Me rrespekt nga FLORJAN BILLUSHALIA

  [Pergjigju]

 8. endrit 30 Nëntor, 17:50

  urime festa e kurban bajramit dhe e 28 nentorit ?

  [Pergjigju]

 9. melisa 30 Nëntor, 17:30

  urime te gjithve muslimaneve festa e kurban Bajramit

  [Pergjigju]

 10. ferdeza 30 Nëntor, 17:24

  jeni te mekrullushm ju dua

  [Pergjigju]

 11. Mc Pimmy 30 Nëntor, 16:12

  tung jeni ma te miret veq vazhdoni

  [Pergjigju]

 12. egi 30 Nëntor, 14:15

  urime bajrami te gjithve ju pershendes nga zemra veq vazhdoni se shum shum nice jeni ok klm

  [Pergjigju]

 13. leonora 30 Nëntor, 13:42

  veq vazhdoni se ma te mirt jeni

  [Pergjigju]

 14. besa 30 Nëntor, 12:12

  urime festa e kurban bajramit gjithashtu edhe viti i ri icili po na vjen edhe 1 muj …hahaha kiss

  [Pergjigju]

 15. leonita 30 Nëntor, 11:19

  Ju uroj te gjitheve 2 Festat ……

  [Pergjigju]

 16. endresapacolli 30 Nëntor, 10:13

  selam alejkum ju uroj te gjithve muslimanve dhe besimtarve festen e gurban bajramit dhe festen e madhe 28 nedorin me hare dhe e uroj vanesen qe e ka ba atë foto te bukur e pershendes shum tung nga endresa pacolli jeni ma te mirt

  [Pergjigju]

 17. jetmiri 30 Nëntor, 09:32

  Me falni harrova edhe diqka URIME FESTEN E KURBAN BAJRAMIT të gjithë muslimanëve kudo qe janë

  [Pergjigju]

 18. Shkurta 30 Nëntor, 09:28

  un iauuu uroj te gjith muslimaneve festen e kurban bajramit gjithashtu edhe festen e flamurit ton kombetar

  [Pergjigju]

 19. lona 30 Nëntor, 08:34

  shum mirr

  [Pergjigju]

 20. arben 29 Nëntor, 21:14

  tung nga une jeni shum te ir veq vazhdoni

  [Pergjigju]

View comments

Write a comment

Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 188 Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 189 <

*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Reklama

Komentet e Fundit

 • Avdullah Kelmendi

  Avdullah Kelmendi

  Shkova deri te pytja per 1 milion dhe e perdora ndimen e librit dhe ishte gabim,dhe humba

  View Article
 • argjenddobruna

  argjenddobruna

  nice

  View Article
 • Hakoo

  Hakoo

  Te gjith muslimanve urime festa e Bajramit dhe zoti ua pra.oft agjerimin.. Allahu u shperbleft me xhehnet.

  View Article
Korrik 2021
H M M E P S D
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031