Back to homepage

Gëzuar Festen e Kurban Bajramit

Gëzuar Festen e Kurban Bajramit!

Gëzuar Bajramin

Të gjithë vëllëzërve dhe motrave myslimanë u dëshiroj që ditët e festës së Bajramit t’i kaloni me shëndet dhe qetësi shpirtërore në mesin e më të dashurve dhe të gjithë haxhijëve që haxhi inshAllah dhe të gjithë atyre që kanë prerë kurban të jetë i pranuar tek Allahu i Madhërishëm.
Të jetë i mëshirshëm ndaj nesh dhe të na dërgojë në rrugën e xhenetit, t’i ndihmojë motrat dhe vëllezërit tanë të cilët gjinden në burgje, në luftë, të sëmura, të unët dhe të etshëm kudo që gjinden ata, amin.
Bajram Sherif Mubarek Olsun
TekabelAllahu minna ve minkum

Një yll në qiell sa bukur shendrit,
Kjo hen e zbeht na fal pak drit,
Ky qiell i kalter diqka po tregon,
Dikush qe ju don Kurban Bajramin ju uron.

Sot bajramin nga zemra ta uroj,
Fat e shëndet në jetë të dëshiroj,
Drita e Allahut rrugën ta ndriçoftë,
Xheneti stacion i fundit për ty qoftë.

Me lule ne dore, Me respekt shpirtror,
Me dashuri t’vertet, Me shpirt te sinqert,
Ju uroj BARJAMIN dhe t’gjitha t’mirat ne jete.

 

Facebook Comments

Write a comment

203 Comments

 1. teuta 6 Nëntor, 18:24

  uroj te gjiht besimatarve islam festen e kurban bajramit …per shum mot..

  [Pergjigju]

 2. teuta 6 Nëntor, 18:23

  ju uroj te gjiht besimtarve islam kudo qe jon festen e kurban bajramit ,,,uroj te ken paqe e harmoni ne jet me te dashurve te tyre …me respekt ..teuta

  [Pergjigju]

 3. mendi 6 Nëntor, 08:20

  tung te gjithe besimtarve musliman ju uroje kurban bajramin gjitha te mirat ne jet

  [Pergjigju]

 4. edon 6 Nëntor, 07:20

  Urime festa e kurban bajramit

  [Pergjigju]

 5. bulenti nga vitia 5 Nëntor, 16:34

  urime festa e Kurban bajramit te gjith besimtarve musliman

  [Pergjigju]

 6. Bekri 5 Nëntor, 15:52

  Të gjithë vëllëzërve dhe motrave myslimanë u dëshiroj që ditët e festës së Bajramit t’i kaloni me shëndet dhe qetësi.

  [Pergjigju]

 7. shpetime 1 Nëntor, 17:15

  urime

  festa

  e kurban

  bajrami

  te

  gjith

  besimtareve……….

  [Pergjigju]

 8. Traxx iiratfim 18 Nëntor, 22:27

  Urime FEsten e Kurbann Bajramit 🙂

  [Pergjigju]

 9. kosovo_giirL 18 Nëntor, 12:25

  υяімє Fєѕта

  [Pergjigju]

 10. valdet 17 Nëntor, 16:31

  qysh je a je mir qka po boni urime festa e kurban bajramit

  [Pergjigju]

 11. arijanito kumanova 16 Nëntor, 21:49

  shum bukur,veq vazhdoni keshtu,urime gjithve festa e kurban bajramit,pershendes gjith shqipet ku do qe jan,

  [Pergjigju]

 12. shkurta 16 Nëntor, 21:04

  urime festa e kurban bajramit te gjithe besimetareve

  [Pergjigju]

 13. dezi 16 Nëntor, 16:49

  urime festa e bajramit te gjithve

  [Pergjigju]

 14. hahha 16 Nëntor, 14:57

  urime kurban bajramin me kumturi e me jet ????????

  [Pergjigju]

 15. ermir shabani 16 Nëntor, 11:38

  sot eshte dita e ku pikon loti sot eshte dita ku permendet zoti sot eshte dita e muslimanit dhe te them me zemer urime kurban bajrami me respekt familja bujari

  [Pergjigju]

 16. xoonaaE 16 Nëntor, 11:29

  per hajr ju koft bajrami te gjithve paqja dhe meshira qofshin gjithmon me ju dhe familjne tuaj

  [Pergjigju]

 17. njomza 16 Nëntor, 08:05

  urime festen e bekuar te kurban bajramit

  [Pergjigju]

 18. agon 16 Nëntor, 07:57

  urime festa e kurban bajramit

  [Pergjigju]

 19. bimi 15 Nëntor, 22:32

  urime festa eh kuban bajrami te gjithve shqiptarev nag qe do jon

  [Pergjigju]

 20. na kullat 2 Dhjetor, 14:38

  jam moral krejtt djemt i baj per spital

  [Pergjigju]

View comments

Write a comment

Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 188 Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 189 <

*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Reklama

Komentet e Fundit

 • Avdullah Kelmendi

  Avdullah Kelmendi

  Shkova deri te pytja per 1 milion dhe e perdora ndimen e librit dhe ishte gabim,dhe humba

  View Article
 • argjenddobruna

  argjenddobruna

  nice

  View Article
 • Hakoo

  Hakoo

  Te gjith muslimanve urime festa e Bajramit dhe zoti ua pra.oft agjerimin.. Allahu u shperbleft me xhehnet.

  View Article
Korrik 2021
H M M E P S D
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031