Back to homepage

Gëzuar Festen e Kurban Bajramit

Gëzuar Festen e Kurban Bajramit!

Gëzuar Bajramin

Të gjithë vëllëzërve dhe motrave myslimanë u dëshiroj që ditët e festës së Bajramit t’i kaloni me shëndet dhe qetësi shpirtërore në mesin e më të dashurve dhe të gjithë haxhijëve që haxhi inshAllah dhe të gjithë atyre që kanë prerë kurban të jetë i pranuar tek Allahu i Madhërishëm.
Të jetë i mëshirshëm ndaj nesh dhe të na dërgojë në rrugën e xhenetit, t’i ndihmojë motrat dhe vëllezërit tanë të cilët gjinden në burgje, në luftë, të sëmura, të unët dhe të etshëm kudo që gjinden ata, amin.
Bajram Sherif Mubarek Olsun
TekabelAllahu minna ve minkum

Një yll në qiell sa bukur shendrit,
Kjo hen e zbeht na fal pak drit,
Ky qiell i kalter diqka po tregon,
Dikush qe ju don Kurban Bajramin ju uron.

Sot bajramin nga zemra ta uroj,
Fat e shëndet në jetë të dëshiroj,
Drita e Allahut rrugën ta ndriçoftë,
Xheneti stacion i fundit për ty qoftë.

Me lule ne dore, Me respekt shpirtror,
Me dashuri t’vertet, Me shpirt te sinqert,
Ju uroj BARJAMIN dhe t’gjitha t’mirat ne jete.

 

Facebook Comments

Write a comment

203 Comments

 1. Çlirim 26 Nëntor, 19:08

  JU UROJ TË GJITHEVE FESTEN E KURBAN BAJRAMI GJITHVE SHQIPTARËVE DHE TE GJITHVE QE E FESTOJ KETE FEST NE EMRIN TIM JU DESHIROJ FAT DHE LUMTURI NE JET TE JENI TE GJITH TE GËZUAR URIMEE !!!!!!!!

  [Pergjigju]

 2. buci 26 Nëntor, 19:00

  Urime shum !!

  [Pergjigju]

 3. aha 26 Nëntor, 18:59

  ohhhhhhhhh

  [Pergjigju]

 4. florian 26 Nëntor, 18:17

  te gjithe muslimaneve ju uroj festen e kurban bajramit paqja mbreterofte ne aemrat tona

  [Pergjigju]

 5. hona 26 Nëntor, 18:08

  ja uroj te gjithve festen e kurban bajramit

  [Pergjigju]

 6. kushta 26 Nëntor, 16:57

  urime te gjitheve muslimaneve KURBAN BAJRAMI

  [Pergjigju]

 7. yllka 26 Nëntor, 16:48

  JU UROJ FESTEN E KURBAN BAJRAMIT TE GJITH SHQIPETAREVE ANE E MBAN ATDHEUT

  [Pergjigju]

 8. gago 26 Nëntor, 16:21

  ok krejt jan ne regull por me duket se keni nje gabim alkoholi nuk perrdoret ne fen muslimane me vjen keq

  [Pergjigju]

 9. blerina 26 Nëntor, 15:29

  ju u uroj gjith muslimanve festen e kurban bajramit

  [Pergjigju]

 10. rinor 26 Nëntor, 15:05

  urime kurban bajrami te gjithve

  [Pergjigju]

 11. flakroni 26 Nëntor, 14:14

  JU UROJ TE GJITH MUSLIMANVE FESTEN E KURBAN BAJRAMIT

  [Pergjigju]

 12. tina 26 Nëntor, 13:57

  ju uroj te gjithve myslimaneve festen e kurban bajramit klm

  [Pergjigju]

 13. fadili 26 Nëntor, 12:57

  urime festa e kurban Bajramit te gjith besimtarve musliman fat dhe lumturi gjat ketyre dit te festes kaloni sa ma mir klm

  [Pergjigju]

 14. florent 26 Nëntor, 12:50

  tung te gjithve urime kurban bajrami

  [Pergjigju]

 15. ema 26 Nëntor, 11:56

  Të gjithë vëllëzërve dhe motrave myslimanë u dëshiroj që ditët e festës së Bajramit t’i kaloni me shëndet dhe qetësi shpirtërore në mesin e më të dashurve dhe të gjithë haxhijëve që haxhi inshAllah dhe të gjithë atyre që kanë prerë kurban të jetë i pranuar tek Allahu i Madhërishëm.
  Të jetë i mëshirshëm ndaj nesh dhe të na dërgojë në rrugën e xhenetit, t’i ndihmojë motrat dhe vëllezërit tanë të cilët gjinden në burgje, në luftë, të sëmura, të unët dhe të etshëm kudo që gjinden ata, amin.

  [Pergjigju]

 16. elma 26 Nëntor, 11:52

  urime te gjith vllezer e motra musliman urime kurban bajramin

  [Pergjigju]

 17. afrim krasniqi 26 Nëntor, 08:50

  urime te gjith besimtarve musliman festen e kurban bajramit

  [Pergjigju]

 18. leutrim 26 Nëntor, 07:44

  ju uroj te gjithve muslimanve festen e kurban bajramit ju pershendes

  [Pergjigju]

 19. valmir 26 Nëntor, 00:39

  JU UROJ TE GJOTHVE MUSLIMANVE FESTEN E KURBAN BAJRAMIT, DUKE JU DESHIRUAR VAT DHE MBARSI NE JET ,TJENI XHITHMON TE GEZUAR

  [Pergjigju]

  rinor është pergjigjur:

  flm valmir edhe ty gjithashtu

  [Pergjigju]

View comments

Write a comment

Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 188 Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 189 <

*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Reklama

Komentet e Fundit

 • Avdullah Kelmendi

  Avdullah Kelmendi

  Shkova deri te pytja per 1 milion dhe e perdora ndimen e librit dhe ishte gabim,dhe humba

  View Article
 • argjenddobruna

  argjenddobruna

  nice

  View Article
 • Hakoo

  Hakoo

  Te gjith muslimanve urime festa e Bajramit dhe zoti ua pra.oft agjerimin.. Allahu u shperbleft me xhehnet.

  View Article
Korrik 2021
H M M E P S D
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031