Back to homepage

Gëzuar Festen e Fiter Bajramit

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme1/functions/thumbs.php on line 9

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme1/functions/thumbs.php on line 9 Gëzuar Festen e Fiter Bajramit

Gëzuar Festen e Fiter Bajramit

Gëzuar Fiter Bajramin

Te nderuar vellezer e motra!

Nga Informatat qe kam une, kam marre vesh se Bajrami tashme ka mberritur ne shtepine e cdo muslimani, prandaj desha tju uroj qe tju kete gjetur shendoshe e mire ju edhe familjet tuaja!

Vella dhe moter e nderuar muslimane!
Sa bukur eshte te jetosh i lumtur ne krahet e familjes tende, ku te kenaqesh me ngrohtesine qe te dhurojne prinderit dhe femijet e tu, e sidomos ne keto dite festash.
Por . . .
Mos harro o ti vella e ti motra ime se ke edhe disa vellezer te tu, qe jetojne neper kasolle apo neper shtepi shume te shkaterruara. Ata jane njerez si ne, te cilet jetojne ne kushte te mjeruara dhe askujt nuk i bie ndermend per ta.
Kur ti te ushqehesh kujtoji dhe vellezerit e motrat e tua qe nuk kane cfare te hane. Ata presin ndokend qe tu fale atyre nje kothere buke. Kur ti te shohesh femijet e tu apo edhe vellezerit e tu me te vegjel me lodra neper duar kujtoji jetimet, moshataret e tyre, te cileve nuk ka kush u blen lodra. Ata nuk jane shume larg teje. Mund t’i kesh ne fis ne lagje apo ne vende te tjera.
Pra vellahu im kjo pikerisht eshte edhe domethenia e bajramit.Kjo eshte nje dite gezimi qe ligjeroi Zoti yne e ndaj duhet qe te gezojne te gjithe. Te ndihmojme te varferin apo edhe jetimin sepse edhe ata jane si ne, dhe ata kane deshira te bukura ashtu si dhe ne. Edhe jetimi i varfer do dike qe t`ia lemoje koken ashtu si nena apo babai yne na e kane lemuar ne kur kemi qene te vegjel.
Te mundohemi te jetojme ne keto dite me thenien e profetit Muhammed as:”‘Nuk ka besuar askush prej jush derisa te doje per vellane e tij ate efare do per vete”
Perfundimisht nuk me mbetet gje tjeter perveese tju uroj, gezuar per shume vjet festen e Fiter Bajramit.
Po ashtu e lus Allahun e Madheruar qe ky bajram te sjelle sa me shume begati, harmoni, gezim ,paqe dhe lumturi per te gjithe boten e vecanerisht per muslimanet e Shqipetar.
Uroj qe bajrami i ardheshem te na gjeje sa me prane Zotit te madheruar dhe me zemer sa me te paster.

O Zot i Meshirshem: te semureve jepju shendet, te varferve furnizim, jetimeve perkujdesje e ngrohtesi, atdheut tone paqe e liri.

Aroma e bajramit,
Tingellima e ezanit,
Tingellon thell dhe,
Shpon zemren e muslimanit,
Jehon gezimi dhe hareja,
Ne te gjithve na bashkon feja.

Facebook Comments

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme1/functions/thumbs.php on line 9
Write a comment

139 Comments

 1. alban 23 Shtator, 15:35

  ju uroj te gjith shqiptarve kudo ne bot fiter bajramin e pritshit mir edhe kurban bajramin tung

 2. valja 23 Shtator, 15:30

  jam knaq valla shum qe sht bjram se kina me hanger sheqera

 3. visar 23 Shtator, 15:27

  urome festa e fiter bajramit.Jauroj hogjes milazim humaj festen e fiter bajramit

 4. leta 23 Shtator, 13:27

  urime festa e fiter bajramit te gjithve ADI TE DUA

 5. xheva 23 Shtator, 11:18

  me fat bajrami gjith presheves e kosoves se jemi njejt ni komb

 6. xheva 23 Shtator, 11:17

  Me Fat Bjrami Gjith Presheves

 7. valentina 23 Shtator, 11:17

  jeni shum te mire veq vazhdoni edhe te gjith besimtareve ju uroj bajram te kenshem dhe ju them veq vazhdoni se ma te bukrit jeni ju dua shum po ashtu edhe allahin gj.h ju dua ju uroj nje falje te mire dhe te mbare

 8. argjent 23 Shtator, 11:11

  ishalla ti jakup ishalla ne gjenet e jo ne gjehnem faliminderit per mirkuptim urime krejt botes kurban bajrami

 9. argjent 23 Shtator, 11:09

  urime edhe juve te gjithve e u gzofshi faliminderit besimtar hajr paq edhe juve per hajr bajrami

 10. Granit 22 Shtator, 23:05

  Aroma e bajramit,
  Tingellima e ezanit,
  Tingellon thell dhe
  Shpon zemren e muslimanit,
  Jehhon gzimi e hareja,
  Neve tegjithve na bashkon feja.

 11. ramize 22 Shtator, 21:45

  u uloj fete e balamit gjish shtipalve te lapashnices dhe tung se jam tu mlel shkela

 12. D!t@@ 22 Shtator, 21:43

  Te gjithve besimtarve musliman ja uroj festen e fiter BAJRAMIT

 13. Rilind 22 Shtator, 20:46

  tung te gjithve muslimanve jav uroj feste

 14. malsorja 22 Shtator, 20:04

  URIME FESTA E 3 E FITER BAJRAMIT HAHA (na ka dal bakllava e mir ) ( mos ha shum se te dhem barki )

 15. colja 22 Shtator, 20:02

  Ne ket dit te shenjë te gjith muslimanet ftojn nje engjulll parajs (KURANI) shfleton nje urat e zotit ne gjo port troket me fat bajrami e qdo te mira në jetë

 16. colja 22 Shtator, 19:55

  me bat fiter bajrami

 17. jakup 22 Shtator, 19:24

  gezuar festen e kurban bajramit dhe ju uroj paqe dhe lumturi ne kete jete kurse ne boten tjeter i lutem allahut qe te na shpetoje nga xhenemi dhe te na shperbleje me xhenetin tij

 18. DiNnI 22 Shtator, 19:05

  ME FAT FILTER BAJRAMIN GJITH MUSLIMANVE KUDO QE JAN

 19. besmir 22 Shtator, 18:52

  me fat fiter bajrami gjith ksooves
  \

 20. jehona 22 Shtator, 17:34

  Urime Festa E Bajramit Të Gjithve Muslimanve Besimtar

View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.