Si ti bindnin burrat?

Administratori
By Administratori Gusht 17, 2010 15:31

U mblodhen ne nje kuvend gra nga e gjith evropa per te diskutuar…
Tema ishte e atille:Si ti bindnin burrat e tyre qe dhe burrat te benin pune shtepiake.
Dhe folen e folen dhe si perfundim u la qe do ktheheshin ne shtepi,do ta provonin dhe m…bas nja 10 diteve do riktheheshin ne kuvend dhe do tregonin secila pershtypjet e veta..Nejse..
Ato shkuan ne shtepi dhe mbas 10 diteve u mblodhen prap per te treguar se si kishin shkuar punet.
E para u cua me fol nje grua bullgare:Kur shkova ne shtepi dhe i thash burrit-tha ajo-per 1 dit te tere nuk me foli me goje se i ngeli hatri.Te nesermen filloi duke lare enet…
E dyta u cua me fol nje grua maqedonse:Me then te drejten -tha ajo-kur shkova dhe i thash burrit ai u be shum me nerva dhe per 2 dit u largua nga shpia pastaj mbas dy diteve erdhi dhe dalengadale filloi duke shkundur tapetin..
Te tretes i erdhi radha gruas shqiptare..He-i thane asaj-po ti shkove te burri??
Po shkova dhe i thashe-tha ajo…
E cfare ndryshimi pe-e pyeten prap ate?
Me thon te drejten per 1 jave nuk pash gjo-u pergjigj ajo -tani kam fillu me pa icik nga ky syri majte…

Facebook Comments

Administratori
By Administratori Gusht 17, 2010 15:31
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

*

Reklama

Komentet e Fundit

 • Avdullah Kelmendi

  Avdullah Kelmendi

  Shkova deri te pytja per 1 milion dhe e perdora ndimen e librit dhe ishte gabim,dhe humba

  View Article
 • argjenddobruna

  argjenddobruna

  nice

  View Article
 • Hakoo

  Hakoo

  Te gjith muslimanve urime festa e Bajramit dhe zoti ua pra.oft agjerimin.. Allahu u shperbleft me xhehnet.

  View Article
Tetor 2018
H M M E P S D
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031