Protesta e banoreve te Postribes per nderprerjen e energjise nga CEZ

ilir
By ilir 21 Tetor, 2012 08:44 Warning: A non-numeric value encountered in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/other.php on line 93

E kane quajtur denim kolektiv nga ana e CEZ  komuna e Postribes faktin qe   ka 6 dite pa energji elektrike. Kjo  ka sjelle reagimin e banoreve dhe te drejtuesve te kesaj komune me ane te nje proteste prane nenstacionit elektrik Shkodra 1. Nenkryetari i keshillit  te kesaj komune Ruzhdi Velija thote per tv1 channel se nuk duhe te te ishte  zbatuar denim kolektiv por duhet te procedohej vetem ne banes ate caktuara qe jane shpallur debitore. Nderkohe pergjegjesi i ujesjellesit ne Dragoç thote se ujesjellesi ka paguar tarifat e enrgjise ne masen 100% ndersa i  perket banoreve jane ne masen 60-70 % dhe se ky denim kolektiv eshte i padrejte. Me te demtuarit ne kete mes jane edhe biznesmenete qe ushtrojne aktiveitet e tyre qe rrezikojne te humbin shuma te medha pas 6 diteve pa uje dhe energji elektrike sepse rrezikojne te prishen produktet ushqimore. Nderkohe kryetari i komunes Postribe Faz Shaba sipas protestuesve eshte duke u marre me zgjidhjene kesaj situate  me qellim qe te arrihet  nje marreveshje me  CEZ-in.

Burimi: TV1 CHANNEL –

Facebook Comments

ilir
By ilir 21 Tetor, 2012 08:44 Warning: A non-numeric value encountered in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/other.php on line 93
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 188 Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 189 <

*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Reklama

Komentet e Fundit

 • Avdullah Kelmendi

  Avdullah Kelmendi

  Shkova deri te pytja per 1 milion dhe e perdora ndimen e librit dhe ishte gabim,dhe humba

  View Article
 • argjenddobruna

  argjenddobruna

  nice

  View Article
 • Hakoo

  Hakoo

  Te gjith muslimanve urime festa e Bajramit dhe zoti ua pra.oft agjerimin.. Allahu u shperbleft me xhehnet.

  View Article
Korrik 2021
H M M E P S D
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031