Gjermanja dhe nje coban shqiptar

Administratori
By Administratori 3 Tetor, 2009 18:37

Nje gjermanes i kishte plasur goma ne bjeshke dhe nuk dinte ta nderoj me gomen rezerve.
Kur aty afer po kalonte nje coban Shqiptar dhe me fyell i ja jepte kenges se deleve te tij.
Hej i tha Gjermanja te lutem mund te ma regullosh pak kete gomen e cfryre me kete rezerven, po i tha cobani dhe ja regulloj.

Gjermanja e falenderoj shum dhe donte ti jepte ndo nje dhurate, jo i tha cobani nuk dua asgje, Gjermanja i thot dua ta jap i tha.
– E kur e kapi cobani avavava, Gjermanja shum e lumtur i tha me ke knaqur Pidhin aq shum sa qe un do te mar ne Gjermani i tha.
– Jo i ja ktheu cobani, po kuj do ja le kopene un. Aman te lutem hajde i thoshte ajo.
– Jo tha cobani un nuk mundem por do ta jap vellane, mere ne Gjermani.
– Po vellau yt e ben mire keshtu si ti, e pyeti Gjermanja.

Ehu, kur e ka pas zan nji arrush njehere me e qi, 3 muaj, per cdo dit , mjalt i ka sjell arusha vllaut ne shtepi.

Facebook Comments

Administratori
By Administratori 3 Tetor, 2009 18:37
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 188 Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 189 <

*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Reklama

Komentet e Fundit

 • Avdullah Kelmendi

  Avdullah Kelmendi

  Shkova deri te pytja per 1 milion dhe e perdora ndimen e librit dhe ishte gabim,dhe humba

  View Article
 • argjenddobruna

  argjenddobruna

  nice

  View Article
 • Hakoo

  Hakoo

  Te gjith muslimanve urime festa e Bajramit dhe zoti ua pra.oft agjerimin.. Allahu u shperbleft me xhehnet.

  View Article
Korrik 2021
H M M E P S D
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031