Liqeni i Shtodrit

muharrem bajraktari
By muharrem bajraktari 12 Shkurt, 2010 14:03 Warning: A non-numeric value encountered in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/other.php on line 93

LIQENI I SHTODRIT

Liqeni i Shtodrit ndodhet ne Fshatin Myselim.
Eshte ndertuar ne vitin 1977, ku diga eshte ndertuar ne luginen e Shtodrit ne nje lartesi prej= 30 meter.
Ky liqen ka nje vellim te pergjithshem (kapacitet)= 11 miljon m3.
Siperfaqja e pellgut ujembledhes= 900 hektare dhe siperfaqja e pasqyres se liqenit= 100 hektare.
Ky rezervar ka nje kapacitet ujites per 3400 hektare toke me nje sasi prej= 3.5 m/3 ne sekonde.
Nga ky pellg depozitohen 7 miljon m/3 (meter kub), ndersa 4 miljon m/3 vijne nga perroj ushqyes qe vjen nga lumi Kir me nje gjatesi prej 6 km.

Facebook Comments

muharrem bajraktari
By muharrem bajraktari 12 Shkurt, 2010 14:03 Warning: A non-numeric value encountered in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/other.php on line 93
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 188 Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 189 <

*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Reklama

Komentet e Fundit

 • Avdullah Kelmendi

  Avdullah Kelmendi

  Shkova deri te pytja per 1 milion dhe e perdora ndimen e librit dhe ishte gabim,dhe humba

  View Article
 • argjenddobruna

  argjenddobruna

  nice

  View Article
 • Hakoo

  Hakoo

  Te gjith muslimanve urime festa e Bajramit dhe zoti ua pra.oft agjerimin.. Allahu u shperbleft me xhehnet.

  View Article
Gusht 2021
H M M E P S D
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031