Kreu i komunës Postribë, mesazh falënderimi presidentit Topi

Administratori
By Administratori Tetor 19, 2009 14:58

Presidenti Bamir Topi ka marrë një mesazh falënderimi nga Komuna Postribë e qarkut Shkodër, për dekorimin e kësaj komune me urdhrin Nderi i Kombit. Nëpërmjet këtij mesazhi, drejtuar presidentit Topi, kryetari i Komunës, Faz Shabaj i shpreh mirënjohjen kryetarit të Shtetit në emër të të gjithë banorëve të Postribës për dekorimin e kësaj komune. Në shtator të vitit të kaluar, me rastin e 62 vjetorit të kryengritjes antikomuniste të Postribës, presidenti i Republikës vizitoi këtë komunë dhe i dorëzoi kryetarit të saj urdhrin Nderi i Kombit me motivacionin: Në shenjë nderimi të thellë për traditat e shquara atdhedashëse të popullsisë së zonës, për rezistencën e pashuar kundër diktaturës komuniste, për përpjekje dhe kontribut të veçantë në fitoren e demokracisë në vendin tonë.

Facebook Comments

Administratori
By Administratori Tetor 19, 2009 14:58
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

*

Reklama

Komentet e Fundit

 • Avdullah Kelmendi

  Avdullah Kelmendi

  Shkova deri te pytja per 1 milion dhe e perdora ndimen e librit dhe ishte gabim,dhe humba

  View Article
 • argjenddobruna

  argjenddobruna

  nice

  View Article
 • Hakoo

  Hakoo

  Te gjith muslimanve urime festa e Bajramit dhe zoti ua pra.oft agjerimin.. Allahu u shperbleft me xhehnet.

  View Article
Tetor 2018
H M M E P S D
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031