Kënga e Dan Alisë

Administratori
By Administratori 25 Tetor, 2009 00:12 Warning: A non-numeric value encountered in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/other.php on line 93

Kënga e Dan Alisë

( BAJRAKTARI I BOKSIT )
Prijesi I Shquar I Luftes Se Ulqinit  e  Tivarit

Ku po shkon o Dan Alija
Ne Prefektur m,ka thirr valija
U hap fjala an e mban
Kush don me dek per vatan
Krajli Tuzin e ka zan.
Kadal krajl, Ke don me xan
Nuk I njef trimat shkodran
Se t,napim barut me ngran
Flak te kuqe e tim te zi
Kush po I njitet njasaj bri
Dan Alija me urdi
Ç,ka po thot ku Dan Alija
Bukur e mir po e ndjek urdija
Merr peticat , o Adem Haxhija
U hap flala kush ka mbet
Tahir Haxhija  e Zeqir Bejtja
vet I dymbedhjet
Porsi drut I kan coptu.
E bija e krajlit ca ka than
Tri mije lira I kam dhan
Trimij lira I nap n,dor
Kush t,mi mysin tre Boksor
Dan Alin vet te tretin
Adem Haxhin e Brahim Zenelin.

Facebook Comments

Administratori
By Administratori 25 Tetor, 2009 00:12 Warning: A non-numeric value encountered in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/other.php on line 93
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 188 Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 189 <

*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Reklama

Komentet e Fundit

 • Avdullah Kelmendi

  Avdullah Kelmendi

  Shkova deri te pytja per 1 milion dhe e perdora ndimen e librit dhe ishte gabim,dhe humba

  View Article
 • argjenddobruna

  argjenddobruna

  nice

  View Article
 • Hakoo

  Hakoo

  Te gjith muslimanve urime festa e Bajramit dhe zoti ua pra.oft agjerimin.. Allahu u shperbleft me xhehnet.

  View Article
Korrik 2021
H M M E P S D
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031