Gjyshi dhe tre djem

Administratori
By Administratori 17 Nëntor, 2009 13:54

Nje dite dolen tre djem, po talleshin me te moshuarit rruges, pane nje plak dhe e thirren, ai u kthye me butesi.
– O xhaxhi ca eshte ajo i thane? shtylle, i tha ai. Te hyfte ne bythe i thane dhe ia plasen te qeshurit.
Po keshtu edhe nja dy here, kur plaku u nxeh i tha: O cuna ca ehte ai? pallat i thane ata ju hyfte ne bythe i tha plaku.
– O xhaxhi po sna e nxe i thane ata, skagje se jua fut xhaja tulla-tulla.

Facebook Comments

Administratori
By Administratori 17 Nëntor, 2009 13:54
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 188 Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 189 <

*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Reklama

Komentet e Fundit

 • Avdullah Kelmendi

  Avdullah Kelmendi

  Shkova deri te pytja per 1 milion dhe e perdora ndimen e librit dhe ishte gabim,dhe humba

  View Article
 • argjenddobruna

  argjenddobruna

  nice

  View Article
 • Hakoo

  Hakoo

  Te gjith muslimanve urime festa e Bajramit dhe zoti ua pra.oft agjerimin.. Allahu u shperbleft me xhehnet.

  View Article
Korrik 2021
H M M E P S D
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031