Çobani dhe vajza

Administratori
By Administratori 4 Dhjetor, 2009 12:13

Nji çoban me bagti ishte afër nji prronit, po binte shi pa masë.
Mbas nji farë kohe prroni po fillon m’u shtu e me u shtu, kur çobani po ndin nji za, “u mbyta, u mbyta…”
Vrapon çobani në drejtim të zanit kur shef nji vajzë që kishte mbet në prrua, e ndimon atë dhe mbas pak vajza i thotë atij se si mund t’ia shpërblente, pasi i shpetoi jetën, çobani i thotë se nuk do asgja.
Atëherë vajza fillon me u zhvesh e me u zhveshë, kur shkon tek mbathjet vajza i thotë çobanit: edhe i to kanë mbetë, dhe fillon me i heqë edhe ato, por çobani shumë zemër gjanë e ndërpret duke i thënë: a din ça, mos i heq fare se me bijnë të mëdhaja…

Facebook Comments

Administratori
By Administratori 4 Dhjetor, 2009 12:13
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 188 Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 189 <

*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Reklama

Komentet e Fundit

 • Avdullah Kelmendi

  Avdullah Kelmendi

  Shkova deri te pytja per 1 milion dhe e perdora ndimen e librit dhe ishte gabim,dhe humba

  View Article
 • argjenddobruna

  argjenddobruna

  nice

  View Article
 • Hakoo

  Hakoo

  Te gjith muslimanve urime festa e Bajramit dhe zoti ua pra.oft agjerimin.. Allahu u shperbleft me xhehnet.

  View Article
Korrik 2021
H M M E P S D
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031