Back to homepage

Gëzuar Festen e Kurban Bajramit

Gëzuar Festen e Kurban Bajramit!

Gëzuar Bajramin

Të gjithë vëllëzërve dhe motrave myslimanë u dëshiroj që ditët e festës së Bajramit t’i kaloni me shëndet dhe qetësi shpirtërore në mesin e më të dashurve dhe të gjithë haxhijëve që haxhi inshAllah dhe të gjithë atyre që kanë prerë kurban të jetë i pranuar tek Allahu i Madhërishëm.
Të jetë i mëshirshëm ndaj nesh dhe të na dërgojë në rrugën e xhenetit, t’i ndihmojë motrat dhe vëllezërit tanë të cilët gjinden në burgje, në luftë, të sëmura, të unët dhe të etshëm kudo që gjinden ata, amin.
Bajram Sherif Mubarek Olsun
TekabelAllahu minna ve minkum

Një yll në qiell sa bukur shendrit,
Kjo hen e zbeht na fal pak drit,
Ky qiell i kalter diqka po tregon,
Dikush qe ju don Kurban Bajramin ju uron.

Sot bajramin nga zemra ta uroj,
Fat e shëndet në jetë të dëshiroj,
Drita e Allahut rrugën ta ndriçoftë,
Xheneti stacion i fundit për ty qoftë.

Me lule ne dore, Me respekt shpirtror,
Me dashuri t’vertet, Me shpirt te sinqert,
Ju uroj BARJAMIN dhe t’gjitha t’mirat ne jete.

 

Facebook Comments

Write a comment

203 Comments

 1. ser 29 Nëntor, 20:53

  tung urime kurban bajrami te gjive ju udeshiro tashe tutje edhe me mir si na familje ashtu edhe te gjith ata te qe jam te dashuruar

  [Pergjigju]

 2. dona 29 Nëntor, 20:06

  urime festen e kurban bajramit dhe festen e flamurit komtar

  [Pergjigju]

 3. fatmiri 29 Nëntor, 16:52

  urime festa e kurban bajramit te gjithve muslimanve

  [Pergjigju]

 4. endresapacolli 29 Nëntor, 16:34

  urime festa e kurban bajramit dhe festa e 28 nëntorit diten e flamurit ton kombetar nga endresa pacolli i pezhendes te xhith veq mas shumti hanen dhe arlinden tung jeni ma te miret

  [Pergjigju]

 5. fatmir 29 Nëntor, 16:03

  urime festa e kurban bajramit te gjith muslimanve ju uroi feten e kurban bajramit

  [Pergjigju]

 6. kujtime 29 Nëntor, 15:42

  flm edhe ty urime festen e beramit kisss nga kujtimja

  [Pergjigju]

 7. leonora 29 Nëntor, 14:21

  ooooo berhajr fasa e KURBAN BAJRAMIT si dhe e 28 NENTORIT si jenia jeni mir si po kaloni veq vazhdoni ju uroj festat qaooooo qaooooooooo…..!!!:P

  [Pergjigju]

 8. donna 29 Nëntor, 13:42

  selam alejkum ju pershendes te gjith motra e vellezer musliman dhe ja uroj festen e kurban bajramit edhe feste e 28 nentorit keni pershendetje nga une donna

  [Pergjigju]

 9. coni 29 Nëntor, 12:06

  ju uroj te gjithve festen e kurban bajramit

  [Pergjigju]

 10. zeneli 29 Nëntor, 11:57

  28 nentori eshte nje dit emadhe per ne sepse me 28 netor jemi plot hare te gezuar dhe te lumtur 28 NENTORI I RI ME PAVARSI URIME TE GJITH SHQIPTARVE FESTEN E28 NENTORIT

  [Pergjigju]

 11. agolind 29 Nëntor, 11:46

  qush jeni a jeni mir si po kaloni

  [Pergjigju]

 12. besart 29 Nëntor, 11:42

  flm edhe ty

  [Pergjigju]

 13. feli 29 Nëntor, 11:41

  ju jeni shum cool veq vazhdoni ?

  [Pergjigju]

 14. agolind 29 Nëntor, 11:41

  shum mir e ki bo

  [Pergjigju]

 15. dita 29 Nëntor, 11:37

  urime festa e bajramit te gjithve besimtarve

  [Pergjigju]

 16. elisjan 29 Nëntor, 11:36

  tung qka po ban aje mir

  [Pergjigju]

 17. fatoni 29 Nëntor, 11:31

  të gjith muslimanëve ju a uroj festën e kurban bajramit dhe 28 nëntorit

  [Pergjigju]

 18. Daorsa 29 Nëntor, 11:10

  Urime te gjithve shqiptaret festa e kurban bajramit dhe festa e 28 nentorit

  [Pergjigju]

 19. rudi 29 Nëntor, 10:13

  Ju urojm feste e KURBAN BAJRAMIT,një-heritë ju urojm edhe ditën e Flamurit kuq e zi a po Flamurit të idealit kombetar. Desha te ju tregoj qe festa e KURBAN BAJRAMIT i bashkon muslimant kudo që janë ndersa vëllau me vëlla duhet të vizitoj njeri tjetri domos se e kan obligim fetar dhe moral.

  MOS U NDANI

  URIME FESTA E FLAMURIT
  RRUGTIMI I GJAT SOT U SHUA
  NGA ISTUTICIONEN
  FESTA E FLAMURIT SOT NUK U FESTUA

  KJO TREGON QARTË SE NA KA NDA
  EVROPA LAVIRE ENDE SUNDON TEK NE
  MOS SHIKONI Ç’KA NA THON
  POR VËLLAU VËLLAUN
  SHQIPTAR TA PËRQAFOJNË.

  NGA POETI RUDI

  Ndoshta e shkruva ne menyren me te let ë dhe të thjeshtë, por nuk desha te ju rendoj me shumë, se kemi gëzim e festë .Por mos e harrroni Bashkimin Kombëtar kurr.Kujtone gjakun për Liri të plotë dhe Bashkim Kobmëtar ,por mos harroni sakrificen për Flamurin ton të të gjitha trojeve shqiptare…

  [Pergjigju]

  rudi është pergjigjur:

  FLAMURI I KUQ

  Një flamur kisha
  Për armiqë ishte si bisha
  Po një Flamur kuq e zi
  Që bota n’ka zili

  Valonte ne duart
  Ismail Qemailit,
  Isa Poletinit,
  Po sot,
  Ku mbeti Flamuri im?

  Një festë për Flamur
  Sot ndrruan kuq e zi
  Qe as emrin tim nuk e di?

  Jamë shqipëtar,
  Ne kokë plisë te bardhë
  Ne duar mbaj gjakun shqipëtar

  Valonte Flamuri dy krenarë
  Valonte Flamuri kuq e zi
  Sot feston nëna Shqipëri…

  e shkruar nga POET RUDI…

  [Pergjigju]

View comments

Write a comment

Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 188 Warning: Illegal string offset 'rules' in /customers/6/0/4/postribe.com/httpd.www/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 189 <

*

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Reklama

Komentet e Fundit

 • Avdullah Kelmendi

  Avdullah Kelmendi

  Shkova deri te pytja per 1 milion dhe e perdora ndimen e librit dhe ishte gabim,dhe humba

  View Article
 • argjenddobruna

  argjenddobruna

  nice

  View Article
 • Hakoo

  Hakoo

  Te gjith muslimanve urime festa e Bajramit dhe zoti ua pra.oft agjerimin.. Allahu u shperbleft me xhehnet.

  View Article
Prill 2020
H M M E P S D
« Mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930