Back to homepage

Gëzuar Festat e Fund Vitit

Gëzuar Vitin e Ri 2016

Këng për Femijë – Viti i Ri

Nje pellumb i bardh ne dritare troket,
Hape dritare se dicka e mir ju pret,
Ne krahet e ti ka nje porosi,
Gezuar gjith Shqiptarve Vitin e Ri.
Në muzkun e nates,
Në terrin e zi,
Në oren 24,
Ta uroj Vitin e Ri.
Kjo bor që po bie,
Ka nje porosi,
Po vijn krishtlindjet,
Dhe viti i ri.
Në mes të muzikës,
Në mes të humorit,
Urime festa e,
31 dhjetorit.
Vitet kalojn shpejt,
Gjerat ngelin me kujtime,
Me rastin e kesaj feste,
Pranoni shum urime.
Fryu era, u hap dera,
Mos kujtoni, se une erdha,
Erdhi kartolina ime,
Per tju sjedhur shum urime.
Degët e lisit, degët e pemës,
Urime Vitin e Ri, nga thellsia e zemres.
Humor
Ja na erdhi viti i ri, sa jam i gëzuar,
Me kallash e me ashash, jam duke e festur,
Bombat plasin gjithandej, fush edhe male,
Viti i ri do te na gjej, neper Spitale!
Me speca turrshi,
Me lakna pa zi,
Gezuar vitin e ri.
Dashurie
Kjo borë qe bie,
Ky diell qe rrezon,
Vetem zemrat tona,
Per vitin e ri po i gezon.
Write a comment

1 248 Comments

 1. agnesa Dhjetor 23, 23:13

  Shume te bukura te gjithaaaa:-P

  [Pergjigju]

 2. ana Dhjetor 18, 17:45

  poezi te mrekullueshme

  [Pergjigju]

 3. sidorela Dhjetor 30, 19:26

  ju uroj te gjitheve nje vit te mbar e sa me shum dashuri …………………………………………..GEZUAR GEZUAR

  [Pergjigju]

 4. berna bunjaku Dhjetor 28, 23:48

  Zoti në jetë gjithmon ju ndihmoft ,urime vitin e ri dhe pritshi shumë mot, besimi në Zot kurr mos ju mungoft çka ju don zemra ky vit ju plotësoft

  [Pergjigju]

 5. ankeleda Dhjetor 28, 19:02

  SHum bukur te gjitha ishin bravo

  [Pergjigju]

 6. kALTRINA Nëntor 14, 14:28

  SHUMMMMMMMMMM TE BUKURA

  [Pergjigju]

 7. kALTRINA Nëntor 14, 14:25

  JA NA ERDHI VITIRI
  GEZUAR TE GJITHVE
  VITIN E RI

  [Pergjigju]

 8. albina Janar 2, 16:25

  urime viti i ri paqja lumturia kadria shabani hamdija hyseni murtezi tafa qofshin me ju

  [Pergjigju]

  linda është pergjigjur:

  paske harru edhe veten hhehhehehhh

  [Pergjigju]

 9. albina Janar 2, 16:23

  une te netii tii te netii per nii puthje na ra rrjetiiiii

  [Pergjigju]

 10. albina Janar 2, 16:21

  shum te bukura

  [Pergjigju]

 11. egzon Dhjetor 30, 13:27

  vitet kalojn shpejt.
  gjerat ngelin me kujtime
  me rastin e kesaj feste
  pranoni shume urime

  [Pergjigju]

View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*


*

Facebook

Google

Nëntor 2015
Hën Mar Mër Enj Pre Sht Die
« Pri    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30